هازارد و کانته در تیم منتخب سال فیفا

ادن هازارد و انگولو کانته دو بازیکن تیم فوتبال چلسی، توانستند در یک موفقیت بزرگ، نام خود را در تیم برتر سال فیفا قرار دهند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، شب گذشته ادن هازارد و انگولو کانته توانستند به عنوان نماینده تیم فوتبال چلسی، دو تا از سه انتخابی لیگ برتر در ترکیب فصل فیفا باشند.

همچنین تیبو کورتوا دروازه بان سابق تیم چلسی به خاطر حضور درخشانش در این تیم و تیم ملی بلژیک جایزه بهترین دروازه بان را برای خود ثبت کرد. او بعد از کسب این عنوان از همبازی های سابقش در استمفوردبریج تشکر کرد.

در برنامه شب گذشته بهترین های فیفا ۱۱ (سال ۲۰۱۸) که با اجرای بازیگر معروف ادریس البا برگزار می شد میزبان ستاره های نام آشنایی چون دیدیر دروگبا، مارسل دسایی و میشائیل بالاک بود.

انگولو کانته و ادن هازارد که بعد از حضور در بین ۵۵ نامزد پایانی برترین بازیکنان سال که با رای گیری بازیکنان حرفه ای در سراسر دنیا انتخاب می شود، توانستند خود را به ترکیب نهایی بهترین ها برسانند.

این عنوان برای کانته دومین عنوان بزرگی فردی اش است، بازیکنی که یک باز هم به عنوان برترین بازیکن جزیره و همچنین بهترین بازیکن فصل چلسی شده است. کانته فصلش را با کمک به چلسی برای قهرمانی در جام حذفی به اتمام رساند و به تیم ملی کشورش رفت تا بتواند با خروس ها فاتح روسیه شده و قهرمانی در جام جهانی را نیز تجربه کند.

کانته، بعد از کسب این عنوان گفت:”این برای من خیلی با ارزش است، ما با چلسی خیلی خوب کار کردیم و یک جام بردیم و سپس با همبازی هایم در تیم ملی فرانسه در جام جهانی خوب کار کردیم، من واقعا خوشحالم که چنین جایزه ای را برده ام و به فصل های خوب در آینده خوش بینم.”

وی ادامه داد:”من خوشحالم که ادن (هازارد) هم در این تیم کنار من است و خوشحالم که این زمان را با او به شریک باشم، او جام جهانی زیبایی داشته و همه می دانیم که او استحقاق این را دارد که اینجا باشد.”

ادن هازارد که فصل جاری لیگ برتر را به ۵ گل (۱ هتریک) و ۲ پاس گل شروع کرده است توانست گل برتری آبی ها را در جام حذفی در مقابل یونایتد را نیز به ثمر برساند، یک جام جهانی خوب را با تیم ملی بلژیک پشت سرگذاشت و بلژیک با کاپیتانی او توانست به مقام سوم این جام برسد و به عنوان دومین بازیکن برتر رقابت های جام جهانی شناخته شود.

هازارد هم که چون کانته از این انتخاب خوشحال بود، گفت:”جزوی از این تیم بودن، فوق العاده است. چیزی است که نمی توانستم آن را تصور کنم چرا که همه آنها بازیکنان سطح بالایی هستند که چیزهای خاصی را برده اند.”

وی ادامه داد:”وقتی شما چنین احساسی دارید برای فصل آینده بیشتر می خواهد و می خواهید دوباره همینطور باشد، ما برایش کار خواهیم کرد.”

هازارد گفت:”برای چلسی خوب است، انگولو دوست من است و این عالی است، نه فقط برای من و انگولو بلکه برای هواداران چلسی، خانواده چلسی فوق العاده است.”

دیدیر دشام بازیکن سابق چلسی نیز بعد از قهرمانی در جام جهانی توانست به عنوان مربی سال انتخاب شود، محمد صلاح بازیکن سابق چلسی و کنونی لیورپول نیز توانست جایزه پوشکاش را که به بهترین گل سال اهدا می شود را کسب کند.

ترکیب برترین های فیفا :

دوید دخیا

دنی آلوز

رافائل واران

سرجیو راموس

مارسلو

لوکا مودریچ

انگولو کانته

ادن هازارد

کیلیان امباپه

لیونل مسی

کریستیانو رونالدو