زولا: در کار دفاعی خوب نبودیم

جانفرانکو زولا با رضایت از صعود تیمش به یک هشتم نهایی لیگ کاپ در خصوص پیروزی تیمش در برابر دربی کانتی صحبت کرد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، جانفراکو زولا، مربی تیم فوتبال چلسی که در مسابقات لیگ کاپ به عنوان نماینده کادر فنی با خبرنگاران صحبت می کند، پس از پیروزی تیمش در برابر دربی کانتی در کنفرانس خبری حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

او درباره تیم دربی کانتی و بازی تیمش گفت:”آنها واقعا خوب بازی کردند و ما را شگفت زده کردند، آنها خیلی با کیفیت بالایی بازی می کنند. پاس کاری ما مانند گذشته خوب نبود و بعد از ۱۵ دقیقه ما کنترل بازی را از دست دادیم و فاصله بین بازیکنان خیلی زیاد بود. وقتی شما به بازیکنان دربی کانتی فضا بدهید، می تواند شروع سختی باشد، ما نیاز داریم که پیشرفت کنیم در شیوه ای که بازی می کنیم اما بقیه برنامه ها هم امشب به خوبی جواب نداد.”

وی ادامه داد:”در نیمه اول واضح بود که سسک فابرگاس را خیلی کنترل می کردند و نفربه نفر مراقبش بودند، پس مدافعان وقت بیشتری داشتند، آنها به آن شکلی که معمولا با حمل توپ دارند را نداشتند،پس توپ را در شرایط قرار می دادند که ما کنترل بازی را نداشتیم، ما بعضی توپ را از دست دادیم و آنها از اشتباهات ما به خوبی استفاده کردند.”

زولا اضافه کرد:”نیمه دوم بهتر بود. پاس ها بهتر شده بود. وقتی داوید لوئیز به میدان آمد، خیلی خوب کار کرد. ما تا ۱۰ دقیقه پایانی کنترل بازی را داشتم که در انتها بازی بالا و پایین داشت و یک شانس ما داشتیم، یکی آنها. این چیزی است که ما نمی خواهیم اتفاق بیافتد.چیزی که کارایی ندارد، اما دربی یک حریف فوق العاده بود.”

مربی چلسی درباره عملکرد کیهیل گفت:”عادلانه است که بگوییم او بازی کی کند و بعد برای مدتی بازی نمی کند، پس گاهی احتمال دارد مشکلی پیش بیاید. بعلاوع بر اینکه در شیوه ای که بازی می کنیم گاهی مدافعان باز می شوند. وقتی می گویم خوب دفاع نکردیم، منظورم مدافعین نیستند. همه باید در فاز دفاعی مشارکت کنند، کاری که اتفاق نیافتاد. من گری (کیهیل) و آندریاس (کریستنسن) را می فهمم. در نیمه اول می توانستند با توپ بهتر بازی کنند، چرا که معمولا بازی سازی از عقب زمین آنها بهتر از دیشب بود. این تنها ایرادی است که می توانم بگیرم. اما به کارمان ادامه خواهیم داد و درباره اش صحبت خواهیم کرد.”

او درباره گل به خودی توموری، بازیکن قرضی دربی کانتی نیز گفت:”او به خاطر گل به خودی بدشانس بود، اما عملکرد او و کئوگ فوق العاده بود. پس از نباید احساس بدی داشته باشد، این چیزها اتفاق می افتد. یک سانتر خوب از زاپاکوستا بود و اگر او آنجا نبود، موراتا می توانست توپ را گل کند. او خوب بازی کرد و مسون موات هم بازی خوبی داشت. به نظر می رسد آنها تحت کنترل دستان درستی هستند، آنها خوب کار می کنند و تعلیم آنها فوق العاده بوده است.”

وی ادامه داد:”ما همیشه با آنها ارتباطمان را نگه می داریم و افرادی را داریم که با آنها صحبت می کند و آنها رادنبال می کنند. آنها بازیکنانی هستند که ما اخیرا کارشان را زیر نظر داریم و امیدواریم که روند پیشرفتشان ادامه داشته باشد.”