ساری:‌ افتخار می کنم که مربی این تیم هستم

 

سرمربی تیم فوتبال چلسی به تمجید از عملکرد آلوارو موراتا و شاگردانش در پیروزی ۳-۱ در برابر کریستال پالاس پرداخت.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آبی ها توانستند با شکست دادن عقاب های شهر لندن به خاطر تفاضل گل بهتر نسبت به لیورپول در مکان دوم جدول قرار گرفته و همچنان ۱۱ بازی لیگ برتر را بدون شکست ادامه داد تا یکقدم به صدر جدول نزدیک شوند.

اما ساری پس از این بازی در کنفرانس خبری حاضر شد و ابتدا در عکس العمل به اینکه آیا موراتا می تواند بهتر شود، گفت:”اینطور فکر می کنم، آلوارو در ماه گذشته از نظر اعتماد به نفس و شخصیتی،پیشرفت کرده است. او همچنین از دید تکنیکی هم بهتر شده، الآن می تواند بیشتر با تیم بازی کند. او فیزیک فوق العاده ای دارد و از نظر تکنیکی پتانسیئل بالایی دارد، و فکر می کنم او می تواند بیشتر پیشرفت کند.”

او در خصوص مقایسه موراتا و دیدیر دروگبا گفت:”از نظر فیزیکی شاید نه، وقتی درباره شباهت بین موراتا و دیدیر دروگبا سوال می شود، دروگبا یکی از بهترین ها در ۱۵ سال اخیر بوده است، اما آلوارو خیلی سریع است، در قدم های دوم .و سوم نه، اما او می تواند ۴۰ متر را سریع بدود. او قدوی است اما نه مثل دیدیر دروگبا، دروگبا خیلی قدرتی بود.”

وی ادامه داد:”برای آلوارو، گل ها باید دنباله دار باشند، او باید برای تیم و هم تیمی هایش بادی کند بدون اینکه به گل زدن فکر کند. این روندی از تیم است با عملکرد فردی. او کمی از نظر ذهنی زود رنج است، اما او خیلی جوان است و می تواند زود پیشرفت کند. ”

بازگشت ادن هازارد به زمین و پاس گل برای موراتا

ساری درباره بازگشت ستاره تیمش به زمین مسابقه و ثبت پاس گلی دیگر در کارنامه اش گفت:”امروز خیلی مهم بود که او را روی نیمکت داشتیم. من با دکتر تیم و صحبت کردم و او گفت که هازارد بهتر شده است اما نمی تواند ۹۰ دقیقه بازی کند. او گفت می توانم برای شروع او را روی نیمکت بگذارم اما نباید بیشتر از ۳۰ دقیقه بازی کند. ما خوش شانس بودیم چرا که در دقیقه اولی که به زمین آمد توانست بازی را تغییر دهد. هازارد، هازارد است، او این کار را زیاد می تواند انجام دهد.”

درباره ۱۱ بازی بدون شکست در لیگ برتر

سرمربی چلسی درباره دستاورد شخصی اش در ۱۱ بازی اول تیمش در لیگ برتر که بدون شکست بوده است، گفت:””من خیلی افتخار می کنم، اما به این افتخار می کنم که مربی این تیم هستم. این رکورد ها، رکورد مربی نیست، اما برای تیم است. من خوش شانس بودم، چرا که بازیکنان خوبی دارم و در دو ماه گذشته آنها توانستند بدون اینکه در سطح سازماندهی یافته خوبی باشیم بازی را ببرند.”

شانس قهرمانی و اختلاف ۲ امتیازی با سیتی

ساری درخصوص لیگ برتر و مدعیان این فصل لیگ گفت:”من نمی دانم، در شروع ما می دانستیم که فصل گذشته اختلاف ۳۰ امتیازی با سیتی داشتیم.در حال حاضر ما تنها نیاز داریم به این فکر کنیم که این فاصله را کم کنیم. امیدوارم که تمام آن را جبران کنیم اما مطمئن نیستم، سخت است که ۳۰ امتیاز را جبران کرد اما ما سعی خودمان را خواهیم کرد.”