چلسی نباید روی جورجینیو حساب کند؟

ترکیب چلسی به شیوه ای شده است که بازیکنان میانی به طور چرخشی در ترکیب حضور دارند تا بهترین بازیکن کناری جورجینیو را پیدا کند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، ساری آنقدر به جورجینیو اعتماد دارد که او را در بدو ورودش به چلسی با خود به لندن آورد و جالا سعی دارد تا ترکیب تیمش را پیرامون این بازیکن بچیند، بازیکنی که شاید هنوز به آن سطحی نرسیده است که بتواند یک تنه آبی ها را در زمین هدایت کند و آنقدر برای این وضعیت خوب نبوده است.

هرچند ساری در کنفرانس خبری بعد از بازی تیمش در برابر آرسنال از ذهنیت بازیکنان و اینکه به راحتی نمی شود به آنها انگیزه داد اما به نظر نمی رسد مشکل اصلی چلسی آن باشد و شاید باید نیم نگاهی داشته باشیم به تیمی که ساری بر اساس جورجینیو چیده است، بازیکنی که در تابستان با ۵۷ میلیون پوند از ناپولی به چلسی آمده است.

قبل از آمدن ساری به لیگ برتر و حتی در هفته های اولیه آن بارها در رسانه ها دیدیم که از ساری بال و اینکه چقدر فلسفه فوتبالی او فوق العاده است نوشتند، اما این بدین معنی نیست که این فلسفه برای همه عالی خواهد بود، این فلسفه مسلما برای کانته و ادن هازارد عالی نیست و آنها با بازی های خودشان فاصله های زیادی دارند.

ساری تصمیم گرفته است تا جورجینیو را اول لیست بازیکنانش بنویسد و بازیکنان کناری او را به طور چرخشی در ترکیب قرار دهد، بازیکنی که به نظر نمی رسد انقدر توانایی ای در لیگ برتر داشته باشد که در چنین موقعیتی باشد.

لیگ برتر نسبت به سری آ برای این بازیکن خیلی سریع تر است، آرسنال در بازی گذشته به خوبی توانسته بود دور او را محاصره کند، بازی که ساری پس از آن گفته آرسنالی ها بیشتر میل بردن داشتند اما این هافبک های چلسی بودند که نتوانستند کار کنند.

آرسنالی ها نه تنها جورجینیو را محاصره کردند بلکه تمام هافبک های چلسی را به خوبی کنترل کرده بودند، وقتی چلسی با جورجینیو وارد زمین می شود به آمار پاس های فراوان رو به رو خواهید شد، آماری چون ۱۹۹۷ پاس که تنها ۱۵ موقعیت از آنها خلق شده است، موقعیت هایی هیچ کدام به گل تبدیل نشده اند.

شاید بتوان گفت پاس گل ندادن جورجینیو به خاطر از دست دادن موقعیت ها بوده، اما او پاس هایی را نمی تواند بدهد که موقعیت را گشته و مهاجم را مجبور به گلزنی کند، پاس هایی که در چند فصل اخیر بارها و بارها از سسک فابرگاس در تیم دیده بودیم.

انگولو کانته نیز دیگر مشکل ترکیب چلسی است، مطمئنا این تمام پتانسیئل این بازیکن نیست و ساری نتوانسته از او به بهترین شکل ممکن استفاده کند، ساری از او خواسته تا در سمت راست خط میانی قرار گرفته و بیشتر در کارهای هجومی به کمک تیمش بیاید، کاری که برای کانته تازگی دارد.

حتی اگر چلسی هیگواین را به خدمت بگیرد و هازارد را به پست تخصصی خود (وینگر چپ) ببرد، باز هم باید نگران انگولو کانته ای باشد که هر تیمی آرزوی داشتنش را دارد.

وقتی کانته گلی می زند و یا خوب کار می کند شاید همه از ساری بال تعریف کنند و این مربی بگوید که می داند با کانته چطور کار کند، اما شاید بهتر باشد نگاهی بیاندازیم به قهرمانی کانته در لستر سیتی و چلسی که این بازیکن چطور توانست میانه میدان را مال خود کند.

در واقع در حال حاضر ساری از هازارد و کانته، دو بازیکن برتر چلسی نتوانسته به خوبی بازی بگیرد و شاید وقتش رسیده که ساری به این باور برسد که باید نظرش را در استفاده از جورجینیو تغییر دهد.