کونته یا ساری؟ فرقی نمی کند!

به نظر می رسد چلسی هنوز نتوانسته از بحران دوران آنتونیو کونته خارج شود و همچنان با حواشی پیرامونش دست و پنجه نرم می کند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران،بحران چلسی تقریبا از فصل دوم حضور آنتونیو کونته در چلسی آغاز شد.تیمی که فصل قبل از بحران را با قهرمانی به پایان رساند.
بحران تقریبا از فروش دیگو کاستا و درگیری کونته با این بازیکن که نقش پر رنگی در قهرمانی فصل قبلش را داشت ، آغاز شد، زمانی که آنتونیو بدون کسب اجازه و یا حتی هماهنگی با باشگاه به سوپر استار وآقای گل تیمش با پیامک اعلام کرد که در برنامه های آینده او جایی ندارد.
چلسی با رفتار بچگانه کونته چاره ای نداشت جز اینکهآلوارو موراتا با هزینه ی سنگینی به لندن بیاورد و به یکی از گرانترین نقل و انتقالات چلسی مبدل شد.هزینه ای که هم بار مالی سنگینی بر دوش باشگاه گذاشت و هم مانند اغلب شماره 9 های سابق چلسی خریدی ناموفق محسوب شد و نگاه های رسانه های بریتانیا و سکو های استمفوردبریج به آمار گلزنی این بازیکن نا موفق بود.
پس از کونته و با آمدن مائوریسیو ساری به چلسی ، وضعیت این تیم فرق کرد و رکورد جدیدی ثبت شد تا جاییکه تساوی های پی در پی و نهایتا باختهای پی در پی نتایجی بود که موفقیت های اول را از یاد ها فراموش کرده وچلسی را دوباره از کورس رقابت با سایر تیمهای تاپ 6 لیگ جزیره جا بگذارد.
ساری تا قبل از نیم فصل به این موضوع اشاره کرد که (هدف ما قرار گرفتن در ۴ تیم ابتدای جدول است و قهرمانی برای ما تمام شده است) که بسیاری از هواداران و کارشناسان فوتبال نسبت به این بیانات ساری واکنش نشان دادند.
در حقیقت ساری چلسی را با تیمی مانند ناپولی اشتباه گرفته.در حالیکه توقعات هواداران و کادر فنی تیم پر افتخاری مانند چلسی با تیمی مانند ناپولی کاملا متفاوت است.ساری نیز در نقل و انتقالات نتوانست جاه طلبی خود را ثابت کند و با به خدمت گرفتن گونزالو هیگواین بدنبال فرار از این ناکامی هاست که گویا هیگواین هم در مسیر شماره 9 های ناموفق اخیر چلسی قرار گرفته است که منشا شروع همه ی مشکلات چلسی از زمان فروش دیگو کاستا تا به حال بود و بعد از او کسی نتوانست در حد و اندازه های کاستا در چلسی نقش آفرینی کند.
گویا ساری کاریزما و نقشه ای برای قهرمانی نداشت و ندارد و نخواهد داشت . . .
نویسنده: پوریا داوری