شاید وقت تغییر بازیکنان فرا رسیده است

شکست سنگین در برابر منچستر سیتی می تواند نتیجه برنامه ریزی ها، حضور سرمربیان نا مناسب و یا بازیکنان اصلی تیم باشند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، چلسی که بعد از شکست در برابر منچستر سیتی وارد بحرانی جدید شده است که می تواند آینده این تیم در فصل جاری را تحت تاثیر خود قرار دهد. بازی ای که آبی های لندن بعد از پیروزی در بازی رفت در استمفوردبریج توانسته بود سیتیزن ها را شکست داده و امید داشتند که این نتیجه را تکرار کنند که همه چیز خیلی زود برهم ریخت.

شاید اگر بخواهیم رو راست درباره مشکل چلسی صحبت کنیم، ساری در راس آن قرار ندارد. شاید مشکل بازیکنانی چون هازارد، لوئیز، ویلیان، پدرو،آلونسو، و دیگر بازیکنان باشند که حتی به روزهای خوبشان نزدیک هم نیستند.

خوزه مورینیو این موضوع را در دومین دوره حضورش در چلسی می دانست و آنتونیو کونته هم خیلی زود به با این مشکل رو به رو شده بود.

ساری اما زود تر از این دو مربی به این مشکل رسید، مشکلی که بعد از شکست در برابر آرسنال سر باز زد تا اینکه این مربی از مشکل انگیزشی تیمش صحبت کند و اینکه بازیکنان را نمی شود به راحتی از نظر روحی آماده رقابتی بزرگ کند.

نتیجه شرم آور ۶-۰ در برابر منچستر سیتی در یکشنبه شد باعث شد که سوال بزرگ برای آینده ساری در چلسی را مطرح کند، که آیا او در چلسی خواهد ماند؟ اما باشگاه چلسی می خواهد همه چیز را در مسیر درستش قرار دهد و مطمئنا آنها در حال حاضر به فکر تغییر مربی نیستند.

اگر باشگاه بتواند بر این مشکل غلیه کند، می تواند چند سال آینده خودش را تضمین کند، چیزی که آبی ها باید با حمایت از ساری و به او برای ساخت ترکیبی برای چندین سال آینده کمک کند.

آنها باید جلوی خروج بازیکنان جوان و آکادمی خود را بگیرند تا آنچه باشگاه در آینده نیاز دارد را در اختیار داشته باشند که به مشکلی چون مشکل کنونی که هیچ جانشینی برای بازیکنان کلیدی وجود ندارد، برایشان رخ ندهد.

شاید بهتر باشد باشگاه از ادی نیوتون، مدیر بازیکنان قرضی خود بخواهند که نام ۱۰ بازیکن برتر دا به او بدهند تا بوانند همچون هادسون اودوی خودی نشان دهند. بازیکنانی که می توانند نیمی از ترکیب آبی ها را تشکیل دهند.

اگر این بازیکنان با ستاره هایی چون کانته، کپا، آزپلیکوئتا و دیگر نام های آشنا مخلوط شوند، استحقاق ماندن در ترکیب تیم و حتی بازی کردن را داشته باشندو ماندن ستاره های تیم را نیز تضمین خواهد کرد. اتفاقی که سالهاست در چلسی نیافتاده است. اگر بازیکنی چون تامی آبراهام فرصتی پیدا کند که خودش را در چلسی نشان دهد، شاید بتواند باعث شود بازیکنی چون هیگواین در چلسی ماندنی شود.

چلسی با این ترکیب کنونی اش شاید تا ۵ سال آینده نتواند قهرمان لیگ شود و باید با تیم هایی چون اورتون، ولورهمپتون که با جوان هایشان بازی می کنند برای رسیدن به لیگ اروپا بازی کند، اتفاقی که برای آبی ها یک شکست قلمداد خواهد شد.

پس چرا چلسی نباید شروع کند که ترکیب جدیدی را برای خودش بسازد، اتفاقی که ساری شاید بتواند در دو یا سه پنجره نقل و انتقالات و با ثبات شغلی اش به آن برسد.

اتفاقی که می تواند قدرت چلسی را بیش از قدرت کنونی بکند.