روبن: در چلسی یک تیم واقعی بودیم

آرین روبن به تازگی در مصاحبه ای از دوران حضورش در چلسی و قهرمانی با این تیم صحبت کرده است.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آرین روبن، بازیکن هلندی که در ۲۰۰۴ از آیندهوون راهی لیگ برتر و چلسی شد در این تیم توانست قهرمانی در تمام جام های داخلی را تجربه کند.

آرین روبن در مصاحبه ای گفت:”من فکر می کنم ما خیلی هجومی بودیم، ما با دو مهاجم و دو وینگر بازی می کردیم.”

وی ادامه داد:”سیستم تیم شبیه به ۴-۴-۲ بود، خیلی بازیکن هجومی در تیم بود. اما چیزی که به یاد دارم این است که در آن زمان ما یک تیم بودی،در تیم واقعا همه با هم بودند، تمام شخصیت و رفتار بازیکنان با یکدیگر خیلی خیلی خوب بود.”

روبن گفت:”ما مربی فوق العاده ای به خوبی مورینیو داشتیم، کسی که مطمئن می شد روحیه تیمی خوب کار می کند و مطمئنا برای باشگاه هم قهرمانی بعد از مدت ها خوب بود. برای من یک قدم خیلی خیلی بزرگ بود، چرا که من ۲۰ سالم بود ، برای اولین بار در خارج از کشور (هلند) بودم. در آن زمان باید خیلی زود و خیلی خاص به شرایط عادت می کردم چرا که خیلی جوان بودم و باید زود رشد می کردم.”

روبن که بعد از خراب شدن رابطه اش با مورینیو مجبور به ترک چلسی و پیوستن به رئال شد، گفت:”برای یک مربی سخت است که بازیکن مصدوم باشد چرا که نمی تواند روی او حساب کند، پس می توانم مقداری از رفتار او را بفهمم، اما برای یک بازیکن بدتر است، شما میخواهید از فوتبالتان لذت ببرید. خوزه یک برنده است و بازیکنان قوی ای می خواهد، من وقتی آماده بودم خیلی اعتماد به نفس داشتم، اما وقتی مصدوم شدم کمی شرایط بر هم ریخته شد.”