ساری تنها نیست، همه مقصرند!

ناکامی های اخیر این باشگاه را نباید تنها به نام ساری بنویسیم و این مربی شاید تقصیر کمتری نسبت به دیگر دلایل داشته باشد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، ساری که بعد از شکست در برابر منچستر سیتی و کسب نتیجه ۶ بر ۰ در راس انتقادات رسانه های بریتانیایی قرار گرفته است، اما به نظر می رسد ساری شاید تقصیر چندانی نداشته باشد و سکان هدایت کشتی را به خدمت گرفته است که مدت هاست از مسیر خود خارج شده است.

چلسی که در تعویض مربی در سال های اخیر مورد انتقاد قرار گرفته است نتوانسته نتیجه کافی و لازم را بگیرد، این تغییرات مربی را با رئال مادرید مقایسه کنیم، جایی که مربیان زیادی در سال های اخیر تغییر کرده است، اما افتخارات بیشتری حداقل در اروپا توانسته کسب کند.

 

ادن هازارد، آماده رفتن به رئال مادرید!

ادن هازارد که شاید یکی از بهترین بازیکنان دهه اخیر باشگاه چلسی بوده است اما این بازیکن به نظر می رسد که آخرین فصلش را در چلسی سپری می کند.

این بازیکن ۲۸ ساله که توانسته با باشگاه قهرمانی هایی را بدست آورد می خواهد جام های بیشتری را در کلکسیون خود داشته باشد، او از سال ۲۰۱۲ که از لیل فرانسه به چلسی آمده، توانست با آبی ها تمام جام های داخلی انگلستان را بدست آورده است.

او وقتی به چلسی آمد گفت که به تیم قهرمان اروپا خواهد رفت، باشگاهی که قبل از هازارد لیگ قهرمانان اروپا را فتح کرده بود و این بازیکن را وسوسه کرده بود تا به لندن بیاید.

اما این بازیکن که خودش را آماده کرده است تا در تابستان با انتقالی ۱۲۹ میلیون دلاری راهی رئال مادرید شود، اما عدم مشخص شدن تکلیف این بازیکن برای حفظ تمرکز برای بازی های تیم کنونی اش را می توان یکی از دلایل عدم نمایش دلنشین بازیکن کلیدی تیم باشد.

 

بی اعتمادی به آکادمی

آکادمی چلسی توانسته کاری فوق العاده را انجام دهد. مربی ها، استعداد یاب ها و حمایت مدیران باعث شده است آکادمی آبی ها در تمام رده های سنی قهرمان شده و تمام افتخارات داخلی و خارجی را کسب کند.

این موفقیت برای باشگاه چلسی یک افتخار بزرگ به شمار می رود، اما تیم اصلی باشگاه اعتماد چندانی به آن ندارد که از اعتبارش می کاهد.

عدم اعتماد به بازیکنان آکادمی از سوی مربیان تیم اول، باعث خواهد بود تا بازیکنان جوان آکادمی امید چندانی به ماندن و رشد کردن در این باشگاه داشته باشند و باید به فکر تیم دیگری برای درخشش خود باشند.

تیم چلسی نیز که با خرید و فروش بازیکنان متعدد می خواهد نیاز های خود را تامین کند، هزینه زیادی را پرداخت می کند و باید منتظر بماند تا ببیند آیا بازیکنان جدید می توانند با فلسفه باشگاه راه بیایند یا نه، در حالی که بازیکنان آکادمی می توانند خیلی راحت با باشگاه همراه شود.

 

پول های هدر شده

باشگاه چلسی که یکی از ثروتمند ترین باشگاه های لیگ برتر به حساب می آید از فروش بازیکن پول خوبی بدست آورده است، اما آنها در سه سال گذشته پول های زیادی را هم برای خرید بازیکنانی با کیفیت نه چندان کافی به خدمت گرفته است و برای آنها ۲۲۰ میلیون پوند خرج کرده است.

میچی باتشوایی، باکایوکو، آلوارو موراتا، دنی درینکواتر، اولیور ژیرو، داویده زاپاکوستا و امرسون پالمیری همه بازیکنانی هستند که در تیم چلسی عملکرد بدی داشته اند.

همه این بازیکنان استعداد کافی دارند و شاید اگر برایشان برنامه ریزی بهتری می شد، می توانستند عملکرد بهتری داشته باشد، کاری که نه کونته و نه ساری نتوانستند انجام بدهند.

این اتفاق شاید زمانی رخ داد که امنالو، مدیر فنی تیم تقریبا ۱۸ ماه گذشته آبی ها را ترک کرد و راهی موناکو شد. اما چلسی به جای استفاده از یک مدیر فنی با تجربه فوتبالی از مارینا گرانووسکیا استفاده کرد تا بتواند برای آبراموویچ تیمش را چون دیگر تجارت هایش پیش ببرد.

 

چلسی، مقصد جذابی در نقل و انتقالات نیست!

چرا باید یک بازیکن و یا مربی در سطح جهانی چلسی را به تیم هایی چون منچستر سیتی، بایرن مونیخ، یوونتوس و بارسلونا ترجیح بدهد؟

پیدا کردن جواب برای این سوال خیلی سخت است، اما شاید تنها دلیل آن حضور و زندگی در شهری چون لندن باشد.

موفق نبودن بازیکنان جدید در این تیم و عدم ثبات مربیان که یکی دو ساله این تیم را ترک می کنند و عدم ثبات در نتیجه گیری در چند سال اخیر باعث می شود که کمتر کسی بخواهد چلسی را به تیم های بزرگ ترجیح دهد.

چلسی نیاز دارد که مراقب رقبایش باشد، آنها در حال شکست در برابر همشهری هایش، تاتنهام و آرسنال است و جای ثابت لیگ قهرمانان اروپا را به آنها داده است و چند سالی است که تنها برای رسیدن به سهمیه این لیگ می جنگد، اتفاقی که خیلی در دوره آبراموویچ دور از ذهن بود.

برای مربیان این قضیه خیلی بد تر است، اگر هرکسی مربی چلسی شود، از نظر تاکتیکی مورد انتقاد قرار می گیرد که چرا مثل پپ گواردیولا و یا دیگو سیمیئؤنه نیستند! اتفاقی که قبلا هم از سوی باشگاه برای مربیان رخ داده است.

عدم موفقیت کونته و ساری در چلسی به توانایی های آنها اثر چندانی نمی گذارد، چرا که موفقیت در چلسی به یک عملیات غیر ممکن تبدیل شده است.

 

آینده مبهم رومان آبراموویچ

خیلی ها حضور گرانووسکیا را مشکلی در مدیریت تیم میدانند، اما شاید باید به سوال بزرگتری فکر کنیم، سوالی در خصوص پر قدرت ترین فرد باشگاه، کسی که با چلسی به تمام افتخارات ممکن داخلی و خارجی رسیده است، رومان آبراموویچ مالک باشگاه چلسی که این فصل غیبتش در استمفوردبریج مشهود است.

آبراموویچ روسی که بعد از تحریم های آمریکا برای روسیه نتوانست ویزای بریتانیا خود را تمدید کند، کمتر از یک سال است که در باشگاهش حضور نداشته است.

این اتفاق که باعث ناراحتی رومان شده است او را از ساخت ورزشگاه استمفوردبریج جدید منصرف کرد، ورزشگاهی که گرانقیمت ترین ورزشگاه جهان با ۱ میلیارد دلار می شد.

حالا صحبت از فروش باشگاه توسط این تاجر روس به گوش می رسد، حتی گفته می شود او با مبلغ ۳.۲ میلیارد دلار حاضر می شود تا این باشگاه را واگذار کند.

 

منچستر سیتی جای چلسی را گرفته است

اگر به بیرون از باشگاه چلسی نگاه کنیم، منچستر سیتی توانسته نگاه ها را جذب خود کند. آنها در فصل گذشته توانستند رکورد چلسی را در کسب امتیاز بشکند و خیلی زود با فاصله ای زیاد قهرمان لیگ برتر شد.

برعکس چلسی، منچستر سیتی توانسته است طی یک برنامه ریزی خوب مالی و فوتبالی برای گرفتار نشدن با قوانین بازی جوانمردانه مالی فیفا و با مدیریت خوب تکسیکی، مدیر فنی خود اهداف خوبی را برای خود انتخاب و برای رسیدن به آنها برنامه ریزی کند.

حتما در هزینه های سیتیزن ها انتقادات زیادی وجود دارد، اما در نظر ورزشی آنها چند سالی است که سطح جهانی خود را حفظ کرده است.

باشگاه سیتی حتی با یک برنامه ریزی گروهی را به نام گروه فوتبال سیتی ایجاد کرد و شش باشگاه را در پنج کشور خرید تا کاری را بر عکس چلسی که بازیکنانش را به طور قرضی به تیم های دیگر می دهد را در باشگاه های خود نگهدارد تا از نظر مالی خارج از زمین چلسی را پشت سر بگذارد.

چلسی در مقایسه با دیگر رقیبانش در لیگ برتر، ورزشگاه کوچکتری دارد و از نظر تجاری می تواند آنها را پشت سر شش رقیب دیگرشان قرار دهد.

 

چه باید کرد

به نظر می رسد باشگاه چلسی دچار اشتباهات مدیریتی در چند ساله گذشته شده است و می خواهد با تعویض مربی و بازیکنان راه حلی برای خود پیدا کند اما شاید نباید این چنین باشد.

شاید اولویت برای حل مشکل، مشخص شدن تکلیف آبراموویچ و آمدن یک مدیر فنی کار آمد است که به تواند به تیم فنی باشگاه کمک کند و تنها به مسائل مالی و اداری نقل و انتقالات را پیگیری کند.

حال باید منتظر ماند و دید آیا مدیران باشگاه چلسی راضی به تغییر در فلسفه خود خواهد شد یا باز هم به فکر تغییر مربی و بازیکن خواهد بود.

نحوه نصب وب اپلیکیشن پیشرو

برای استفاده از وب اپلیکیشن پیشرو از طریق مرورگر سافاری وارد شوید!

۱. دکمه Share را در نوار پایین کلیک کنید.

۲. گزینه Add to Home Screen را فعال کنید.

۳. در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.

Add

نحوه نصب وب اپلیکیشن پیشرو

۱. دکمه More را در نوار بالا کلیک کنید.

۲. گزینه Add to Home Screen را فعال کنید.

۳. در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.

Add
کانون رسمی هواداران چلسی در ایران
برای نصب لمس کنید
و انتخاب
افزودن به صفحه اول
ادامه دادن در مرورگر