رسمی: چلسی از دو پنجره نقل و انتقالات محروم شد

دقایقی پیش فیفا به طور رسمی خبر از محرومیت باشگاه چلسی از فعالیت در دو پنجره نقل و انتقالات داد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، امروز بالاخره تصمیم نهایی فیفا در خصوص پرونده چلسی و محرومیت آن اعلام شد و باشگاه لندنی در دو پنجره نقل و انتقالات نمی تواند بازیکن جدیدی را به خدمت بگیرد.

به گفته فیفا چلسی برای به خدمت گرفتن بازیکنان زیر ۱۸ ساله خارجی دچار تخلف شده است و باید جریمه شود. از همین رو باشگاه چلسی را به محرومیت از پنجره نقل و انتقالات تابستان و زمستان آینده محکوم کرده است.

فیفا همچنین این باشگاه را به پرداخت ۴۶۰ هزار پوند جریمه نقدی جریمه کرده است.

چلسی فرصت دارد تا روزهای ابتدایی شهریور ماه به این تصمیم شکایت کرده و پرونده اش را به دادگاه CAS ببرد.

قانونی که چلسی به خاطر عدم رعایتش محروم شده است بدین ترتیب است که آنها نمی توانند بازیکن زیر ۱۸ سالی را به خدمت بگیرند مگر آنکه والدین آنها بدون دلیل انتقالشان به باشگاه، در آن کشور اقامت داشته باشند و نباید بازیکن و خانواده اش بیش از ۵۰ کلیومتر از مرزهای کشور فاصله داشته باشند و تنها بازیکنان قاره اروپا هستند که از این قانون مستثنا هستند و می توانند بدون محدودیت به تیم جذب شوند.

اما چلسی با چنین بازیکنی قرارداد امضا نکرده است و آنها تنها از بیش از ۱۰۰ بازیکن که چنین شرایطی پیوستن به باشگاه را نداشته اند تنها تست گرفته و آنها در تمرینات تیم شرکت کرده اند، از همین رو باشگاه امیدوار است بتواند این رای را برگدانده و دچار محرومیتی نشود.

حال باید دید با این محرومیت، چه بر سر آینده بازیکنان چون ادن هازارد خواهد آمد، آیا چلسی می تواند او را راضی کند در بریج بماند؟