ساری: ما لیاقت قهرمانی را داشتیم

سرمربی تیم فوتبال چلسی که شب گذشته توانست قهرمان لیگ اروپا شود، تیمش را شایسته این عنوان می داند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، ساری که در ۶۰ سالگی توانست اولین جام خود را در کنارتیم چلسی بدست بیاورد به یک ایتالیایی دیگر تبدیل شد که توانست با آبی ها جامی اروپایی بیاورد.

وی پس از قهرمانی در لیگ اروپا گفت:”احساس من در پایان نیمه اول این بود که بازی سختی خواهد بود. این بازی ۶۴ این فصل ما بود و بازی حساسی بود، خیلی از نظر جسمانی سخت بود. احساس من از کنار زمین این طور بود که ما برای رسیدن به این نتیجه مدیریت کردیم، در بین دو نیمه از بازیکنانم خواستم که شجاعانه تر بازی کنند حتی اگر به این معنی خواهد باشد که شانس باختن داشته باشیم.”

او گفت:”من می خواستم تیمم را بهتر حرکت دهم، و بازیکنان در نیمه دوم خیلی خوب بودند. ما در مقابل یک تیمی بازی می کردیم که در کار هجومی و ضد حمله خطرناک بود. ما فوتبال خوبی بازی کردیم و فکر می کنم بازی خوبی برای هوادارانمان بود.”

وی ادامه داد:”من خیلی خوشحالم، اما جلوی لباس خیلی مهم است، جام برای باشگاه خیلی مهم است، پشت لباس، نام بازیکنان و مربی اهمیت کمتری دارد، مطمئنا جام برای ما و به خصوص من خیلی مهم بود، ما این احساس راداشتیم که شایسته بردن بودیم، مخصوصا بعد از آنکه در ژانویه و فوریه مشکل داشتیم و توانستیم عکس العمل خوبی نشان بدهیم.”

ساری اضافه کرد:”در انتها از لیگ برتر سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را کسب کردیم، کاری که آسان نبود. ما در فینال لیگ کاپ بازی کردیم  و فینالیست های لیگ قهرمانان اروپا، لیورپول و تاتنهام را شکست دادیم و در انتها در فینال به منچستر سیتی باختیم.”

سرمربی چلسی گفت:”در لیگ اروپا ما ۱۵ بازی انجام دادیم و ۱۲ تای آن را بردیم و سه مساوی داشتیم، فکر می کنم شایسته بردن لیگ اروپا بودیم. من از بازیکنانم خیلی راضی هستم، همانطور که قبل از بازی گفتم در فوریه چیزهایی تغییر کرد. ما ۶-۰ به منچست سیتی باختیم اما متفاوت شروع کردیم، پس احساس می کنم که شایسته قهرمانی بودیم.”