اولین کنفرانس خبری فرانک لمپارد

فرانک لمپارد که حالا سرمربی چلسی شده است، در کنفرانس خبری اش شرکت کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، لمپارد که عصر امروز به عنوان سرمربی چلسی انتخاب شد، در کنفرانس خبری ای که به همین مناسبت برگزار شد به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

او در ابتدا در خصوص جدایی اش از دربی کانتی گفت:”این انتقال ثانیه یا دقیقه ای نبود چرا که من باید به فرصت خوبی که ما در سال گذشته داشتیم اشاره کنم، مالک باشگاه (دربی کانتی)، کادر و هواداران من راپذیرفتند و تصمیم راحتی نبود چرا که ما واقعا سال خوبی داشتیم.هرچند سریع تر ازمعمول بود و دلیلش این باشگاه (چلسی) است. من نباید مدام بگویم که درباره چلسی چه احساسی دارم، پس فرصت مربیگری در این باشگاه، با این بازیکنان و هواداران برای من خیلی بزرگ است.”

لمپارد ادامه داد:”من متوجه اینکه این کار چه اندازه است هستم، من در اینجا به اندازه کافی بازی کرده ام و فشار زیادی وجود دارد. باشگاهی چون چلسی توقع و استاندارد های بالایی دارد. شما باید هر سال بعد از سال قبل رقابت کنید، اما من نگران آن نیستم، من واقع بین ام و می دانم که باشگاه از من چه می خواهد و سعی می کنم که آن را اجرا کنم.”

وقتی از او سوال شد که آیا قبل از قبول مربیگری در چلسی نگران حرفه مربیگری اش و ریسک آن بوده است یا نه، گفت:”من درباره این خیلی فکر کردم، متوجه هستم که مردم از دلایل صحبت می کنند. من تنها یک سال مربیگری کرده ام و به چلسی آمدم، این کار ها معمولا بعد از یک سال مربیگری اتفاق نمی افتد. من با مربیان فوق العاده زیادی بازی کرده ام و امیدوارم که این تجربه مرا در شرایط خوبی نگهدارد.”

وی ادامه داد:”من همچنین در یک سالی که در دربی کانتی بودم چیزهای زیادی یاد گرفتم اما اینجا زمان من برای کار و موفقیت خواهد بود، من می دانم که باید خودم را ثابت کنم و می خواهم این را نشان بدهم که آماده مربیگری در این باشگاه هستم.”

لمپارد در پاسخ به سوالی که درباره جدایی ادن هازارد از چلسی شد، گفت:”از بیرون که نگاه کنید اینچنین به نظر می رسد که بعضی چیزها برای شخص او مهم بوده است و باشگاه و هواداران به آن احترام گذاشتند. به عنوان هوادار چلسی و همبازی سابق او، من می دانم که به این باشگاه خدمت کرده و از اینکه اینجا بوده از او متشکریم. الآن مهم این است که ما چه خواهیم کرد و باشگاه را چطور رو به جلو خواهیم برد. وقتی شما بازیکن فوق العاده ای را از دست می دهید باید تمرکز کنید ه تیم را با بازیکنان فوق العاده به فرم خود برگردانید.”

او ادامه داد:”ما به اندازه کافی ترکیب خوبی داریم که به اهدافمان برسیم، کیفیتی برای لیگ قهرمانان اروپا. مردم درباره از دست دادن هازارد صحبت خواهند کرد اما ما استعداد های زیادی در ترکیب داریم. آنها فصل گذشته سوم لیگ برتر شده اند و لیگ اروپا را برده اند. پس کار من حالا این است که آنها را در فرم نگهدارم.”

این مربی محبوب در پاسخ به انتخاب بازیکنان مد نظرش نیز گفت:”ما لیست بازیکنان زیادی داریم و پس همه نمی توانند بمانند اما ما سعی می کنیم که بهترین تصمیم را برای همه بگیریم و این تکلیف ما برای ماه آینده و در پیش فصل خواهد بود. بازیکنان جوانی هستند که می توانند بازیکنان بزرگی برای این باشگاه بشوند، چند تا از آنها در حال حاضر هستند و می توانند بهتر شوند. این بخشی از کار من خواهد بود تا بازیکنان جوانی که داریم را پرورش دهیم.”