آزپلیکوئتا: بزرگهای تیم باید الگو باشند

سزار آزپلیکوئتا که یکی از بازیکنان با تجربه تیم در اردوی ایرلند به شمار می رود از اهمیت حضور بزرگ های تیم در این اردو صحبت کرد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، بازیکنان فرانک لمپارد که اکنون در ایرلند به سر می برند تا در اردوی آماده سازی پیش فصل حضور پیدا کنند، باید دو روز دیگر یک مسابقه دوستانه با تیم بوهیماین را پیش روی خود خواهد داشت.

در این لیست بازیکنان، بازیکنان جوانی چون چالوبا، گالاگر و گویی حضور دارند تا ۲۲ نفر بازیکنان آماده باشند، اما در کنار این جوان ها بازیکن با تجربه ای چون آزپلیکوئتا نیز حضور دارد. بازیکنی که پیش بینی می شود کاپیتان فصل آینده چلسی نیز باشد.

این بازیکن در مصاحبه ای گفت؛”ما بازیکنان جوان زیادی در چلسی داریم، خیلی از آنها با ما در این سفر آمده اند و شانس خوبی برای آنهاست تا خودشان را نشان بدهند.”

وی ادامه داد:”من عضو با تجربه ای از تیم هستم و برای افرادی مثل من، باید خودم را همچون یک مثال هدایت کنم، تا استاندارهایی باشد برای بازیکنان جوان تا آن را دنبال کرده و خودشان را در زمین مسابقه و در شیوه بازی ما نشان بدهند.”

سزار اضافه کرد:”ما باید به این جوان ها کمک کنیم تا به تیم اول برسند، چرا که شما باید به یاد داشته باشید، ما هم جوان بودیم. برای آنها راحت نیست اما برای همین است که آنها با ترکیب اصلی مخلوط شده اند تا در حد امکان بازیکنان جوان راحت باشند. همه می دانند که آکادمی چلسی چقدر خوب است و حالا شانس برای بازیکنان جوان فراهم شده است تا بازی ای برای خود بدست بیاورند.”

آزپلیکوئتا که روزی با فرانک لمپارد، سرمربی کنونی اش همبازی بوده است، در خصوص فصل آینده و همکاری با او گفت:”من واقعا به فصل جدید خوش بینم، ما همه تعطیلات خوبی داشتیم، چیزی که بعد از یک فصل طولانی همراه با لیگ اروپا که تا آخر می طول کشید داشتیم.خب بود که با جام فصل را تمام کردیم و حالا آماده ایم که دوباره برگردیم. همیشه دوره پیش فصل سخت است اما این کاری است که باید انجام بدهیم تا پایه خوبی در شرایط فیزیکی خود بسازیم.”

وی ادامه داد:”ما می خواهیم که با بالاترین شدت ای که می خواهیم بازی هایمان را ببریم کار کنیم، مربی توضیح داده است که او چطور می خواهد بازی کنیم و ما تا حالا از اردو لذت برده ایم.”