نگاهی به آمار بازی با یونایتد

اولین بازی چلسی در این فصل در اولدترافورد و یونایتد خواهد بود و آنها در مقابل یکی از رقیب های سنتی خود قرار خواهد گرفت.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، چلسی و یونایتد باید اولین بازی لیگ را در مقابل یکدیگر و با مربیگری لمپارد و سولزشیر انجام بهند، اما این دو تیم به عنوان از رقبای سنتی خود به شمار می روند.

چلسی و یونایتد، بیشتر بردها در بازی اول لیگ

چلسی تنها یک بازی از ۲۰ بازی اول اخیر خود در لیگ برتر را شکست خورده است که آن هم در سال ۲۰۱۷ و در بارنلی رخ داد که در آن بازی گری کیهیل در دقایق ابتدایی بازی احراج شد. در ۱۹ بازی دیگر ۱۶ تای آن با برد آبی ها به اتمام رسیده است. قبل از باخت ۲۰۱۷ آبی ها در سال ۱۹۹۸ و در یک بازی خارج از خانه و در برالر کاونتری شکست خورده بود.

منچستر یونایتد با ۱۸ و چلسی با ۱۷ برد بیشترین برد ها را در ۲۰ سال لیگ برتر داشته اند.

چلسی و یونایتدبرای پنجمین بار است که در بازی اول دربرابر هم بازی می کنند ، آخرین بار بر میگردد به سال ۲۰۰۴ که اولین بازی چلسی با مربیگری مورینیو بود که چلسی با تنها گل گودیانسن به برتری رسید، سه بازی دیگر در اولدترافورد بوده است که ۲ بار به سود یونایتد و ۱ بار مساوی شده اند.

آمار فرانک لمپارد در مقابل یونایتد

لمپارد به عنوان بازیکن توانسته در برابر یونایتد ۱۱ بار برنده شده، ۱۰ بار مساوی و ۱۰ بار شکست را تجربه کند.

اما او به عنوان مربی توانسته تنها بازی را در با دربی کانتی در برابر یونایتد و در لیگ کاپ با پیروزی در ضربات پنالتی در کارنامه اش ثبت کند.

آمار چلسی در اولدترافورد

أخرین باری که چلسی در اولدترافورد برنده شده است بر می گردد به سال ۲۰۱۳ وزمانی که چلسی با تک گل خوان ماتا در دقیقه ۸۷ توانست سه امتیاز بازی را کسب کند.

شش برد چلسی در اولدترافورد با شش مربی مختلف بدست آمده است، گلن هادل، رود گولیت، کلودیو رانیه ری، خوزه مورینیو ، کارلو آنجلوتی و رافا بنتیز مربیانی بوده اند که توانسته اند پیروز شوند.

یونایتد در شش بازی آخر خود در خانه آمار خوبی داشته و توانسته ۴ برد و ۲ تساوی بدست بیاورد.

پرگل ترین برد های هر دو تیم

۱۹۶۰ – یونایتد ۶-۰ چلسی

۱۹۹۹- چلسی ۵ – ۰ یونایتد

۱۹۶۸ یونایتد ۰-۴ چلسی (بهترین برد چلسی در اولدترافورد)