خداحافظی لوئیز با قهرمانی

داوید لوئیز با جدایی از تیمی که تمام جام های ممکن باشگاهی را در سطح داخلی و اروپایی کسب کرده به تیمی رفت که باید باز هم در لیگ اروپا حاضر باشد.

لوئیز که شهرتش را بیشتر از بازی در زمین سبز، به خاطر مدل مو ها و یا زبان دراز کردن هایش جلوی دوربین بدست آورده راهی تیمی شد که شاید آخرین قهرمانی اش به دوران نوجوانی این بازیکن برگردد.

جدایی از تیمی چون چلسی که برد و قهرمانی در خون تک تک اعضای این تیم تزریق شده است و رفتن به تیمی چون آرسنال که بعد از آبی ها و تاتنهام، تیم سوم لندن در چند سال اخیر بوده است را قبلا چندین بازیکنان تجربه کرده اند.

ویلیام گالاس، مدافعی که با چلسی قهرمانی در لیگ برتر را تجربه کرد و حتی بعد از بستن بازوبند کاپیتانی کارگرهای لندن، با خفت از این تیم جدا شد.

پتر چک، اسطوره بی چون و چرای تیم چلسی هم در آرسنال بود و بارها از جو شکسته خورده رختکن آرسنال صحبت کرد و با چلسی مقایسه کرد، اسطوره ای که با چلسی تمام افتخارات را بدست آورده بود و سال های پایانی فوتبالش را در آنجا بود.

حالا لوئیز به آنجا رفته، بازیکنی که یک بار هم از چلسی جدا شده و راهی فرانسه شده بود، اما باز هم او برگشت، چون چلسی نتوانست کولیبالی را در آن زمان جذب کند و او انتخاب امانلو بود، نه کادر فنی. او برگشت و توانست باز هم در سایه تیم به قهرمانی در لیگ برتر و لیگ اروپا برسد، اتفاقی که آرسنال و آرسنالی ها سالهاست حتی خواب آن را هم نمی بینند.

این بازیکن برزیلی که به خاطر اشتباهاتش شهره مخالفانش است، توسط ساری به گری کیهیل ترجیح داده شد تا این بازیکن قدرتمند از چلسی جدا شود تا جا برای لوئیز روی نیمکت باز باشد، اما این بازیکن در حالی که تیمش از نقل و انتقالات محروم است، به خاطر اینکه از نیمکت فرار کند، راهی تیمی شد که بتواند بازی کند.

حالا او از اینکه از بچگی به بازی های آرسنال علاقه داشته صحبت می کند، بازیکنی که چند ماه پیش با چلسی تمدید کرد و گفت عاشق چلسی است! پس جدی نگیرید این صحبت ها را چون بازیکنی با ۳۲ سال سن باید دلیلی داشته باشد تا دوست داشته شود.

بوئیز رفتنش خیلی هم به ضرر چلسی نیست، بلکه با توجه به داشتن کریستنسن، زوما، رودیگر و توموری، مطمئنا جایی برای او نبود، اما این بازیکن که در ترکیب چلسی و لمپارد جایی نداشت، می تواند مهره مهمی برای آرسنال باشد، چون خط دفاع آرسنال پایین تر از چلسی است و با رفتن لوئیز می تواند این سطح را کمی بالا تر بیاورد.

اما از همه این موارد مهم تر، بازیکنی که تعصب ندارد، جایی در چلسی ندارد…مبارک شما باشد تیم سوم لندنی! شاید بتوانید در نبود چلسی، لیگ اروپا را از بالاخره برنده شوید.

آمار قهرمانی چلسی در مدت حضور لوئیز که آرزوی کل تاریخچه آرسنال است!: ۱ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، ۲ قهرمانی در لیگ اروپا، ۱ قهرمانی لیگ برتر، ۲ قهرمانی در جام حذفی