لیگ قهرمانان با شکست شروع شد

تیم فوتبال چلسی در اولین دیدار مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف والنسیا رفت که در این دیدار با نتیجه یک بر صفر مغلوب شد.

چلسی در اولین تجربه سرمربیگری فرانک لمپارد در لیگ قهرمانان اروپا، در خانه مقابل والنسیا تن به شکست داد.
چلسی در چند حمله نصف و نیمه که پایه‌گذار آن سانترهای آزپیلیکوئتا بود، توانست تا حدودی خود را به دروازه والنسیا نزدیک کند. خطای شدید کوکلین بر روی میسون مانت، باعث تعویض این بازیکن و آمدن پدرو به مسابقه شد. شوت نه چندان قدرتمند ویلیان از کنار دروازه به بیرون رفت. سانتر کواچیچ برای ویلیان با ضربه بسیار بد وینگر برزیلی، راهی به دروازه نداشت. در وقت اضافه نیز سیلسن ضربه ویلیان را در اختیار گرفت تا بازی در نیمه اول با حساب 0-0 به پایان برسد.
بازی در ابتدای نیمه دوم آرام دنبال شد. شوت گامیرو با فاصله نسبتا زیادی به بیرون رفت. بر روی یک ضربه ایستگاهی، شوت آلونسو راهی کرنر شد. حرکات انفرادی ویلیان در چند صحنه، باعث لو دادن توپ شد. اولیویه ژیرو به جای کورت زوما به بازی آمد. والنسیا در دقیقه 74 توسط رودریگو به گل اول بازی دست یافت. راس بارکلی به جای متئو کواچیچ به بازی آمد. پس از برخورد توپ به دست بازیکن والنسیا، پس از بررسی و اعلام وار، جونیت چاکر اعلام ضربه پنالتی کرد. راس بارکلی پشت توپ ایستاد و توپ پس از برخورد به تیرک، راهی اوت شد. در ادامه نیز تلاش‌های آبی پوشان فایده‌ای نداشت تا بازی با نتیجه 0-1 به سود والنسیا خاتمه یابد.