طعنه موریس به انتقادهای مورینیو

مورینیو پیرامون عدم توانایی آبی‌ها برای رقابت با بزرگان لیگ برتر را به شیوه‌ای تمسخر آمیز پاسخ داد.

مورینیوی ۵۶ ساله که در دو مقطع، سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷ و سپس ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ چلسی را هدایت کرده بود عنوان کرده چلسی فرانک لمپارد “عمل گرایی” لازم برای رقابت با بزرگان لیگ برتر و تلاش برای کسب عنوان قهرمانی را ندارد. اما دست راست لمپارد از توئیتر خود استفاده کرده تا پاسخ سخنان مورینیو را بدهد.

موریس توئیت کرده: “ژوزه هنوز هم نگران است! “ و البته به دنبال این جمله چند شکلک خنده هم به کار برده است.

البته موریس به این توئیت بسنده نکرد و در ادامه با انتشار ویدیویی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، با لحنی تمسخرآمیز نام مورینیو را به زبان می‌آورد.

چلسی روز شنبه کریستال پالاس را ۲-۰ شکست داد تا ضمن کسب ششمین پیروزی متوالی خود، ۲۶ امتیازی شود. با توجه به شکست منچسترسیتی، چلسی اکنون هم امتیاز با لسترسیتی و به دلیل تفاضل گل کمتر در رده سوم حضور دارد و با لیورپول صدرنشین فاصله‌ای ۸ امتیازی دارد. اما علیرغم این روند، مورینیو حضور چلسی در جمع ۲ تیم برتر فصل را گامی بسیار بعید می‌داند.

مورینیو در بخش کارشناسی برنامه روز یکشنبه اسکای اسپورتس در خصوص وضعیت چلسی اظهار داشت: در هفته اول من نگران بودم و هنوز هم نگران هستم. فکر می‌کنم کار خارق العاده‌ای با اضافه شدن بازیکنان جوان به تیم و البته حضور ستارگانی مثل ویلیان و انگولو کانته در حال انجام است. کار فرانک لمپارد عالی بوده، اما آن‌ها دو بار به منچستریونایتد باخته اند، در خانه به لیورپول باخته اند، در خانه از آژاکس ۴ گل دریافت کرده اند و واقعا کنجکاوم که عملکرد این تیم در اتحاد را ببینم. این کنجکاوی برای این است که ببینم آیا آن‌ها توانسته اند تعادلی میان فوتبال عالی که بازی می‌کنند با عمل گرایی که برای قرار گرفتن در مقابل تیم‌های بزرگ لازم است، برقرار کنند یا خیر. وقتی این تعادل برقرار شود، آن‌ها تیم فوق العاده‌ای در آینده خواهند شد. فکر نمی‌کنم اکنون این عنصر را برای حضور در جمع دو تیم برتر فصل داشته باشند. اما معتقدم که این تیم حتما در بین ۴ تیم برتر قرار خواهد داشت.

موریس ۴۰ ساله که دوران فوتبال خود را در چلسی آغاز کرد و در سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۳ برای این تیم به میدان رفت، در سال ۲۰۱۸ و بعد از ۴ سال مربیگری در آکادمی چلسی به کادر مربیگری فرانک لمپارد در دربی کانتی ملحق شد. با حضور لمپارد در چلسی، موریس هم به استمفوردبریج بازگشت تا مربی این تیم شود.