لمپارد: می توانیم بایرن را شکست دهیم

لمپارد بر این باور است که جوانان تیمش می تواند دو بازی آینده خود در برابر بایرن مونیخ را با پیروزی پشت سر بگذارد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، فرانک لمپارد که در سال اول حضورش روی نیمکت آبی ها توانسته با تیمش به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا صعود کند در کنفرانس خبری پیش از بازی با بایرن مونیخ شرکت کرد و به خبرنگاران پاسخ داد.

فرانک لمپارد در ابتدای صحبت هایش به بازی در مقابل تاتنهام اشاره کرد و گفت: “عملکرد ما در برابر تاتنهام سطح اول جهانی بود، تیم احساس توانانیی زیاد همراه با تمرکز دارد، اما ما باید به نتیجه برسیم.”

او اضافه کرد:”کار من این است که به بازی حریف نگاه کنم و سعی کنیم کاری در نقاط ضعفشان انجام بدهیم. من درک می کنم که مردم ما برای تیم ما شانس کمی قائل هستند چرا که بایرن تیم خیلی قدرتمندی است و آنها تجربه زیادی دارند، اما این تیم (چلسی) اینجاست تا چیزهایی را تغییر دهد. ما همه داستان های تیم ضعیف تر (underdog) را دوست داریم و آنها بهترین داستان های ورزشی هستند. من تمرکزم روی این است که دو بازی پیش رو را برنده شویم.”

سوپر فرانکی گفت:”بخش بزرگی از کار من برای فردا این است که باید به بازیکنانم بگویم آنها برای هر دو بازی باید حداکثر توانشان را بگذارند، ما به تمام جزئیات و تمام لحظه ها در محوطه جریمه نیاز داریم. بایرن مونیخ  با توپ تیم شگفت انگیزی است، اگر ما باید بدون توپ ادامه دایم، باید این کار را بکنیم، پس این کار ما در دو بازی آینده است.”

لمپارد همچنین درباره مصدومان تیمش صحبت کرد و نبود کریستین پولیسیچ، انگولو کانته، کالوم هادسون اودوی را بدلیل مصدومیت تایید کرد. همچنین با اینکه پدرو به تمرینات برگشته است اما به نظر می رسد نتواند در ترکیب اصلی آبی ها قرار بگیرد.

وقتی از لمپارد در خصوص عملکرد لواندوفسکی دو ۱۰ گل زده اش در این فصل لیگ قهرمانان و اینکه او در بهترین فرم دوران زندگی اش است سوال شد، او اینگونه پاسخ داد:”این به این معنی است که چیز های مخصوصی برای لواندوفسکی وجود دارد، چرا که او در چندین سال پشت سر هم در سطح خوب اروپا بازی کرده است. رکورد گلزنی هایش همه چیر در باره او و فاصله اش با یک بازیکن برتر را نشان می دهد. پس مطمئنا او یک تهدید بزرگ به حساب می آید. ما باید بهترینمان باشیم، بازی هایی در این فصل بوده است که خوب بودیم، به آژاکس رفتیم و آنها بازی بدون توپ خوبی انجام دادیم و در لیگ امسال هم همینطور بوده است. وقتی شما به مرحله حذفی لیگ قهرمانان به تیمی چون بایرن مونیخ می رسید، سطح بازی باید بهتر شود.”

او همچنین درباره انتخاب ترکیبش گفت:”من هیچ تردیدی برای قرار دادن بازیکنان جوان در ترکیبم ندارم، من به همه بازیکنان اعتماد دارم، کسانی که بخشی از گروه ما بوده اند.”