لمپارد:‌این بازی درس خشنی برای بازیکنان بود

فرانک لمپارد معتقد است که شکست در برابر بایرن می تواند درس خشنی از لیگ قهرمانان اروپا برای بازیکنانش بوده است.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، تیم فوتبال چلسی در شبی که امیدوار بود بتواند شگفتی ساز شود، نتوانست آنطور که باید در مقابل تیم پر ستاره بایرن مونیخ دوام بیاورد و بازی را با ۳ گل به حریف آلمانی اش واگذار کرد.

لمپارد در کنفرانس خبری بعد از این بازی گفت:”سطح بازی بایرن مونیخ فوق العاده است، حتی اگر ما همه کارمان را هم درست انجام می دادیم، شب سختی داشتیم. ما همه چیز را درست انجام ندادیم، ما زمانی که صاحب توپ بودیم اعتماد به نفس نداشتیم. این بزرگترین نا امیزی من است، تغریبا از ابتدا تا انتهای بازی همینطور بود.”

لمپارد ادامه داد:”ما می خواهیم اینجا (لیگ قهرمانان اروپا) بازی کنیم، ما در کل فصل این را نشان داده ایم، اما امروز خیلی از آن فاصله داشتیم، این می تواند در جوی که تمام نگاه ها به شماست اتفاق بیافتد، این درسی خشن و واقعی برای بازیکنانی بود که می خواهند در این سطح بازی کنندو کیفیت تیمشان را افزایش دهند.آنها تیمی با بازیکنانی چون لواندوفسکی، مولر، بواتنگ، نویر،آلابا ساخته اند که زمان زیادی است در تیم هستند.این برای آنها خیلی ارزشمند است و باید به آنها احترام بگذاریم.”

وی گفت:”در نیمه اول ما در بازی ما تحت فشار بودیم اما توانستند دفاع کنیم، از نظرت تکنیکی دفاع ما عالی نبود اما ما در بازی مانده بودیم و چندتا شانس داشتیم. ما باید بیشتر از آنچه در ۹۰ دقیقه نشان دادیم نمایش دهیم. در گل اول در جاگیری دفاعی مشکل داشتیم، به طور طبیعی اگر به این تیم با این کیفیتی که نشان دادند چنین شانس هایی را بدهید، حتما گلزنی خواهند کرد.”

لمپارد درباره بازیکنانش گفت:”آنها باید این بازی را نکته مثبتی ببیند، آنها شاید امشب را اینچنین نبینند. خیلی از بازیکنان حتی در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا بازی هم نکرده بودند، آنها در لیگ اروپا بازی کرده اند که بزرگی متفاوتی دارد یا حتی آنها چند سال قبل که با چلسی در نیمه نهایی بازی می کردیم حضور نداشتند.”

او همچنین درباره بازی برگشت دو تیم در مونیخ گفت:”ما باید به مونیخ برویم و با افتخار بازی کنیم و ببینیم چه کاری می توانیم آنجا انجام دهیم، ما نمی توانیم گل های زیادی بخوریم. این واضح است که ما در موقعیت بدی به بازی برگشت می رویم. باید شخصیتمان را نشان دهیم، این تمام کاریست که می توانیم انجام دهیم.”