آبی های لیگ MLS

با توجه به شروع لیگ MLS نگاهی خواهیم داشت به بازیکنانی که در چلسی بازی کرده و سپس راهی آمریکای شمالی شدند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، دیدیر دروگبا، فرانک لمپارد و اشلی کول همبازیانی بودند که به نوبت راهی آمریکای شمالی شدند تا بتوانند سال های آخر فوتبال خود را به دور از حاشیه و در آرامش سپری کنند.

دروگبا و لمپارد قبل از کول به آنجا رفتند و هر دو در جولای ۲۰۱۵ بود که اولین بازی خود را برای تیم جدیدشان انجام دادند. دروگبا که در تیم مونترال کانادا توپ می زد با هتریکی که در اولین بازی خود انجام داد تاریخ ساز شد. این مهاجم ساحل عاجی هر سه گل خود در آن بازی را با پای راست، پای چپ و با سر به ثمر رساند، یک هتریک فوق العاده و کامل. او همچنین توانست در دو بازی بعدی تیمش نیز ۴ گل به نام خودش ثبت کند.

گل های دروگبا به مونترال کمک کرد تا در بهترین رتبه تاریخ باشگاهش قرار بگیرد. دروگبا بعد از دو فصل حضور در مونترال در لیگ دوم مالک با بازیکن باشگاه فونیکس شد و در باشگاه خودش به بازی پرداخت.

اولین بازی فرانک لمپارد برای تیم نیویورک سیتی در مقابل تیمی بود که بازی بسته ای انجام داد و سرمربی فعلی آبیها همچون دیدیر درگبا توانست دو فصل موفق را در این لیگ داشته باشد. او توانست اولین هتریک تیمش و همچنین سریع ترین گل تاریخ باشگاهش را به ثمر برساند.

در فصل دوم حضور این دو اشلی کول بود که به MLS پیوست، او در ژانویه ۲۰۱۶ راهی تیم گلکسی شد و توانست سه فصل را در ایالت کالیفورنیا سپری کند، او حتی در فصل آخر تجربه بستن بازوبند کاپیتانی تیمش را نیز تجربه کرد اما او و گلکسی نتوانستند از پلی آف لیگ قهرمانان کونکاکاف صعود کنند و پایان یک رویا برای آنها به حساب می آمد.

کول تنها انگلیسی نیست که از چلسی راهی MLS شده است، مایکل منچینه که در آکادمی چلسی بزرگ شده است هنوز در این لیگ بازی می کند و بازوبند کاپیتانی تیم New England Revolution را بر بازو دارد، جایی که او سوین فصل حضورش را تجربه می کند. بازیکن دیگری که در این لیگ بازی کرده است، جوئل کیتامیریک است که سابقه بازی در تیم اول چلسی و کولومبوس را دارد.

چند سال قبل از حضور کول، لمپارد و دروگبا همبازی سابق آنها کارلو کودیچینی بود که فصل ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ را در تیم لس آنجلس گلکسی سپری کرد، او در کنار بازیکنان رقیبان سابقش در لیگ برتر هم بازی شد. او با دیوید بکام و رابی کین بازی کرد و توانستند برای پنجمین بار تیمشان را قهرمان لیگ کنند.

یکی از بازیکنانی که از این لیگ به چلسی آمده است مت میازگا است، بازیکنی که در ژانویه ۲۰۱۶ از نیویورک ردبولز راهی غرب لندن شد. این مدافع میانی آمریکایی فوتبالش را در تیم سیب بزرگ شروع کرد، کمک کرد تا آنها بتوانند در سه سال حضورش دو بار قهرمانی را تجربه کنند و برای همشهری خود تیم نیویورک سیتی دردسر ساز شوند.

او در زمان جضورش در ردبولز دو فصل را در کنار شون رایت فیلیپس بازیکن سابق چلسی گذراند. فیلیپس که به همراه برادرش بردلی رایت فیلیپس هم بازی بود کمک کرد تا او بتواند اولین رسمی اش را به ثمر برساند.