صحبت های جنجالی فیلیپه اسکولاری

فیلیپه اسکولاری از روابط تیر و تار دیدیر دوگبا و نیکولاس آنلکا در سال ۲۰۰۸ خبر داد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، اسکولاری که در سال ۲۰۰۹مدت کوتاهی را روی نیمکت چلسی نشسته بود، خیلی زود جایش را به گاس هیدینک داد تا نتواند تیمش را تا پایان فصل همراهی کند.

این مربی برزیلی معتقد است که یکی از دلایل عدم موفقیت او در لندن به دیدیر دروگبا و نیکولاس آنلکا مربوط می شود.

اسکولاری در مصاحبه ای با فوتبال زرد و سبز، گفت:”چلسی مشکلاتی با مصدومیت ها داشت، مشکلاتی که در تیم بود.من طوری تیم را اداره می کردم که با یکی یا دو بازیکن به مشکل خوردم.”

وقتی از او پرسیدند که با چه بازیکنانی مشکل داشته است گفت:”آنلکا و دروگبا.”

فیل بزرگ که استاد تاکتیک های مختلف بود در سال ۲۰۰۸ با کادر فنی تیمش برای عمل جراحی دیدیر دروگبا در تابستان موافق نبود و آنلکا هم نمی خواست در کنار این مهاجم ساحل عاجی بازی کند.

او در این باره گفت؛”کادر پزشکی ما فکر می کرد که باید دروگبا برای سپری کردن دوره نقاهت از عمل جراحی به شهر کن (شهری در فرانسه) برود، آن هم وسط تابستان. من هم فکر می کردم او باید در لندن بماند. چون من هم دوست داشتم فقط تابستان به کن بروم و یکی دو ماهی آنجا بمانم و لذت ببرم.”

وی ادامه داد:”وقتی که او برگشت، سعی کردم تا از او و آنلکا را در کنار هم بازی بگیرم، آنلکا در لیگ برترین گلزن بود. ما جلسه ای داشتیم و آنکا گفت که فقط در یک پست بازی خواهد کرد.”

اسکولاری گفت:”خب کمی مشکل کمبود رابطه دوستانه داشتیم، من تلاش کردم او را با دروگبا بازی بدهم، هر دوی آنها فوق العاده بودند، پس کسی باید کار متفاوتی می کرد و کمک می کرد تا توپ از دست رفته را بدست بیاوریم. این نکته کوچکی بود که من تغییرش دادم، اما از آن زمان به بعد در سال ۲۰۱۸ و در روسیه دروگبا را دیدم و درباره آن زمان صحبت کردیم.”
وی گفت:”او و آنلکا هیچ قصدی نداشتند، اما این اتفاقی بود که افتاد و من یکی از بزرگترین شانسهای زندگی ام را از دست دادم.”