کونته:‌ لمپارد یکی از بهترین مربیان جهان می‌شود

آنتونیو کونته در مصاحبه ای از فرانک لمپارد تمجید کرده و آینده او را روشن می داند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، سرمربی سابق چلسی که آخرین قهرمانی لیگ را برای چلسی به ارمغان آورده است این روزها روی نیمکت اینترمیلان نشسته و این تیم را دوباره احیا کرده است.

کونته بر این باور است که لمپارد ظرفیت این را دارد که یکی از بهترین مربی های جهان شود. این مربی ایتالیایی که بعد از نتایج فاجعه بار مورینیو به لندن آمد توانست با آبی ها قهرمانی لیگ برتر و FA Cup راتجربه کند، هرچند جایگاهش را خیلی سریع به هموطن خود، ساری داد اما هنوز هم یکی از مربیان محبوب آبی ها به شمار می رود.

کونته در مصاحبه ای با اسکای اسپورتز گفت:”من فکر می کنم فرانک واقعا کارش را به خوبی انجام می دهد. این تجربه دوم او بعد از دربی کانتی است، مربی تیم برتر بودن کار آسانی نیست.”

وی ادامه داد:”من فکر می کنم او استعداد و توانایی اش را دارد تا به یکی از بهترین مربیان در جهان تبدیل شود، او باید کارش و راهی رفته است را ادامه دهد، من برایش بهترین آینده را آرزو دارم.”

این مربی دوست داشتنی ایتالیایی در زمان حضورش در چلسی با تغییر چیدمان تیمش به ۳-۴-۳ توانست صدر جدول را تصاحب کند، او در این خصوص گفت:”من فکر می کنم که در آن زمان انتقادی روی من و تیمم بود، ما به آرسنال باخته بودیم و قبل آن از لیورپول شکسته خورده بودیم. وقتی شما در تیم برتری هستید و دو بازی پشت سرهم می بازید، لحظات آسانی ندارید.”

کونته اضافه کرد:”ما مورد انتقاد قرارگرفته بودیم و من تصمیم گرفتم تا سیستم را عوض کنم و ۳-۴-۳ و یا ۳-۴-۲-۱ را با هازارد، ویلیان و یا پدرو پشت سر دیگو کوستا بازی کنیم، و سه دفاع در عقب. من فکر می کنم زمان مهمی بود که ما را در مسیر قهرمانی قرارداد.”

او گفت:”مربی باید تصمیم درست را برای تیمش بگیرد. بعد از دو ماه کار کردن با بازیکنان تصمیم به تغییر سیستم گرفتم و همه را در بهترین شرایط کیفیشان قرار دارم، فکر می کنم به همین دلیل بود که توانستیم قهرمان لیگ شده و به فینال FA Cup برسیم.”