دروگبا: به ماتا گفتم کمک کن قهرمان شوم

دیدیر دروگبا از نقش خوان ماتا در قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا پرداخت و اینکه چگونه او توانسته به دروگبا انگیزه بدهد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، با توجه به سال روز قهرمانی چلسی در لیگ قهرمانان اروپا، دیدیر دروگبا در توئیتر به آن پرداخت.

دروگبا که تنها گلزن آبی ها بود، نوشت:”هشت سال قبل، مربی توسط باشگاه اخراج شده بود، بازیکنان هم در جلسه ای بعد از آن به عنوان بخشی از دلایل اخراج او (آندره ویلاس بواس) معرفی شد و کاپتان تری همچون فرانک لمپارد و پتر چک، دیگر رهبرهای تیم صحبت کردند.”

وی ادامه داد:”ما تصمیم گرفتیم که در این رقابت همه توانمان را بگذاریم، بعد از شکست در برابر ناپولی (شکست ۳-۱ در بازی رفت) ما این جام را هشت سال بود که می خواستیم و چیزی بهتر از رسیدن به آن نبود، همه قبول کردند تا غرور خود را کنار بگذارند و یکدیگر را برای هدف مشترک به چالش بکشند.”

دیدیر اضافه کرد:”بعد از آن جلسه من به خوان ماتای جوان که ۲۳ سال داشت گفتم ‘استاد لطفا به من کمک کن تا لیگ قهرمانان اروپا را ببرم!’ او به من نگاه کرد و گفت ‘هی مرد، تو دیوانه ای، تو دیدیر دروگبا هستی، تو به من کمک خواهی کرد تا آن را برنده شوم’ و بعد به او گفتم که من هشت سال است که اینجا (چلسی) هستم و برنده نشده ام، پس من باور دارم که تو (ماتا) کسی هستی که کمک خواهی کرد ما برنده شویم، حتی اگر قهرمان شویم من به تو هدیه خواهم داد، این داستان در آخر فوریه بود.”

اسطوره فراموش نشدنی چلسی گفت:”سه ماه بعد، ما در مونیخ بودیم، در فینال، در ورزشگاه آنها که غرق موجی قرمز رنگ بود، میزبان ۸ دقیقه مانده به پایان بازی جلو افتاد و من برای ادامه آن ۸ دقیقه دلسرد بودم. اما این مرد جوان (ماتا) به من گفت ‘باورکن دیدی، تو باید باور کنی’ من وقتی به آن زمان نگاه می کنم و جوابی که دادم اشکم را جاری می کنم، جواب دادم ‘باور در چه چیزی؟ تقریبا تمام شده است!’ من مانند چند ماه پیش که در فینال جام ملت های آفریقا شکست خورده بودم می خواستم گریه کنم. در دقیقه آخر، آخرین کرنر که البته اولین کرنر ما در برابر ۱۸ کرنر بایرن بود، حدس بزنید چه کسی کرنر را زد….خوان ماتا!!!!! و ادامه تاریخ، درسی که گرفتم این بود که همیشه باید باور داشت.”

بعد از این قهرمانی دیدیر دروگبا به تمام هم بازی هایش انگشتری را به عنوان یادبود و هدیه اهدا کرد.