۵ سال درخشان پدرو در چلسی

پدرو بعد از ۵ سال حضورش در چلسی از این تیم جدا شد تا خاطرات خوبش در این تیم را به یادگار بگذارد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، پدرو که در سال ۲۰۱۵ و زمانی که می‌خواست از جمع بارسلونایی ها جدا شود پیشنهاد یونایتد را رد کرد تا به چلسی بیاید، او در این مدت حضورش توانست جامهای داخلی و بین المللی را بدست بیاورد. اما روزهایی از حضور او در پیراهن چلسی فراموش نشدنی است.

اولین بازی پدرو با پیراهن آبی

اولین حضور پدرو در ترکیب آبی ها کافی بود تا کیفیت بازی اش را نشان دهد، او بعد از گذشت نیم ساعت از بازی اولین گل خودش را اولین گلش را در برابر تیم وست بروم‌ویچ به ثمر رساند و یک پاس گل نیز به دیگو کوستا داد تا در برد ۳-۲ تیمش نقش مهمی داشته باشد.

البته یکی از خصوصیات پدرو در چلسی بازکردن گره بازی و گلزنی در نیمه اول است، این بازیکن اسپانیایی در لیگ برتر ۲۹ گل برای آبی ها زده که نیمی از آنها را در نیمه اول به ثمر رسیده است.

پدرو فصل اول حضورش را با ۴۰ بازی در ترکیب آبی ها و ۸ گل زده به اتمام رساند و توانست خیلی سریع خودش را با تیم و لیگ برتر وقف داده و به یکی از مهره‌های اصلی تیم تبدیل شود و نه تنها در مستطیل سبز بلکه در جلسه‌های تمرین و رختکن نیز یکی از بازیکنان با تجربه بود که به هم‌تیمی های جوانش کمک می‌کرد.

 

قهرمانی پدرو در لیگ برتر

فصل دوم او در چلسی بهترین حضورش در استمفوردبریج بوده است، او در سه بازی مهم که نقش زیادی در قهرمانی داشت همراه با دیگو کوستا و ادن هازارد مثلث خط حمله تیم را تشکیل داده بود و توانست با گلزنی در برابر یونایتد و تاتنهام به ۱۳ برد پیاپی تیم آنتونیو کونته کمک کند.

پدرو توانست با چلسی به قهرمانی در لیگ برتر برسد.
پدرو توانست با چلسی به قهرمانی در لیگ برتر برسد.

پدرو هم مانند چلسی که در صدر جدول باقی مانده بود، به گلزنی و پاس گل دادن هایش ادامه داد و گل دیدنش به سوانسی از پشت محوطه جریمه را هم در همان زمان به ثمر رساند، گلی که هیچوقت از خاطر هواداران فراموش نخواهد شد.

دومین جایزه گل برتر ماه را پدرو زمانی برد که با یک حرکت تیمی خوب و زیبا توانست کارهمبازی‌هایش را به ثمر رسانده و گل دیدنی‌ای را در گودیسون پارک و در مقابل اورتون به نام خود ثبت کند.

پدرو در این فصل در جام حذفی هم بازی ها خوبی انجام داد و در مقابل پترسبورگ، برنتفورد، ولورهمپتون گلزنی کرد در فینال مقابل آرسنال حضور داشت.

پدرو در فصل ۲۰۱۶-۲۰۷، ۳۳ بار از ابتدا و ۱۰ بار به عنوان یار تعویضی در ترکیب چلسی حضور داشت و توانست ۱۳ گل و ۱۲ پاس گل به نامش ثبت کند.

فصل بعد اما روزهای متفاوتی برای پدرو بود و با توجه به ترکیب جدید ۳-۴-۳ چلسی فرصت زیادی نداشت تا بتواند در ترکیب حضور داشته باشد و تنها ۲۸ بار در ترکیب آی ها قرارگرفت، او که با بارسلونا سه بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده بود در این رقابت ها با پیراهن چلسی در مقابل هم تیمی های سابقش بود که در مجموع چلسی در این بازی شکست را پذیرفت.

چلسی و پدرو برای دومین سال پیاپی به فینال جام حذفی رسید که اینباری با قهرمانی آبی ها به اتمام رسید، پدرو با گل حساسش در برابر لسترسیتی، یکی از ارکان اصلی حضور در این فینال بود.

قهرمانی در اروپا

یکی از بهترین لحظات چلسی در لیگ اروپا برمیگردد به اولین تجربه پدرو در این لیگ در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ که در نهایت او را در ترکیب منتخب فصل این لیگ قرار داد.

او در ۱۵ بازی آبی ها ۱۴ بار به میدان رفیت  و یکی از آنها بازی دیدنی آبی ها در باکو و در مقابل آرسنال بود که توانست در این بازی گلزنی کند. کمی پیش تر پدرو تعداد بازی‌های خود در چلسی را به عدد ۱۵۰ رسانده بود و با بازی درخشانش در برابر تاتنهام حضور در چهار تیم برتر لیگ برتر را تضمین کرده بود.

پدرو و همکاری با لمپارد

پدرو فصل را با لمپارد خیلی خوب شروع کرد و یکی از بهترین بازیهاش را برای چلسی در مقابل لیورپول و در چارچوب سوپرکاپ اروپا انجام داد، اما مصدومیت شدید و دوری چند ماه اش از میادین او را از ترکیب دور کرد، اما بازی خوبش در برابر لیورپول که ۲۰۰ امین بازش برای چلسی نیز بود که به تیمش کمک کرد تا یک فینال دیگر در جام حذفی را تجربه کند.

اما آخرین بازی این بازیکن در ترکیب چلسی خیلی خوب تمام نشد، در فینال جام حذفی و زمانی که لمپارد او را به زمین فرستاد تا به تیمش کمک کند، با بدشانسی دو به رو شد و خیلی زود از ناحیه کتف دچار مصدومیت شدیدی شد که او را راهی بیمارستان کرد.

این بازیکن با تجربه و خوش اخلاق آبی ها دیگر در این تیم توپ نخواهد زد که فوتبالش را در باشگاهی دیگر و شاید لیگی دیگر ادامه دهد.