فرناندو تورس، گلزن در تمام رقابت‌ها

شاید فرناندو تورس نتوانست آنطور که انتظار می‌رفت نتوانست گل‌های زیادی را برای آبی ها به ثمر برساند، اما آماری دارد که او را منحصر به فرد می‌کند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، فرناندو تورس که با انتقالی جنجالی از لیورپول به چلسی آمد، نتوانست مانند دوران طلایی خود، در چلسی بدرخشد اما این بازیکن اسپانیایی توانست تنها بازیکنی از چلسی باشد که در تمام رقابت‌ها گلزنی کرده است.

این بازیکن ۵۰ میلیون پوندی که در زمستان ۲۰۱۱ به چلسی آمد به گلش مقابل بارسلونا در نیمه نهایی، در دل هواداران جایگاه خاصی پیدا کند، اما موقعیت‌هایی که او از دست داد را نیز نمی‌توان فراموش کرد، مانند فرصتی که جلوی دروازه خالی منچستر یونایتد داشت و از دست داد.

او رکوردی در چلسی دارد که شکستنش کار دشواری برای دیگر بازیکنان باشد. او در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۳ توانست در ۷ رقابت مختلف برای چلسی گلزن کند، رکوردی که پدرو رودریگوئر می‌توانست بشکند در فصل ۲۰۰۹، در بارسلونا در ۶ رقابت گلزنی کرده بود.

تورس برای آبی ها در جام خیریه، لیگ برتر، لیگ قهرمانان اروپا، جام‌جهانی باشگاه‌ها، لیگ کاپ، جام حذفی و لیگ اروپا گلزنی کرد، اما او در آن فصل نتوانست در سوپرکاپ اروپا گلزنی کند.

چلسی در آن فصل در ۸ رقابت بازی کرد، به خاطر کسب رتبه سوم در گروه لیگ قهرمانان اروپا راهی لیگ اروپا شد تا تورس فرصت گلزنی در آن لیگ را بدست آورد، رقابت‌هایی که آبی ها در فینال با گل‌های تورس و ایوانوویچ بنفیکا را شکست داده و قهرمان شدند.

اگر او می‌توانست در سوپرکاپ اروپا هم گلزنی کند، رکوردی رویایی را می‌توانست به نام خود ثبت کند که اتفاق نیافتاد.