توخل:‌ استحقاق این پیروزی را داشتیم

توخل توانست چلسی را بعد از ۷ سال دوباره به جمع ۸ تیم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برساند و دلیلی بر پیشرفت فردی بازیکنان و تیم باشد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، تیم توماس توخل توانست به گل‌های حکیم زیچ و امرسون اتلتیکو را در بازی برگشت در بریج شکست داده و خود را به جمع ۸ تیم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برساند.

توخل در مصاحبه‌ای پس از پایان بازی گفت:”نمایش خیلی خوبی بود، ما صعود کردیم و استحقاقش را داشتیم. مشارکت تیمی باورنکردنی را بازیکنان در زمین، روی نیمکت و از روی سکو‌‌ها وجود داشت.”

او گفت:”این یک پیروزی بزرگ بود که استحقاقش را داشتیم، مشارکت تیمی در هر دو بازی عالی بوده است، ما چهار بازیکن کلیدی را در اختیار نداشتیم اما از نمایش دیگران خیلی خوشحالم. ما با توپ خیلی خوب بودیم و با شجاعت دفاع کردیم و شناخت خوبی از سیستمی که حریف بازی می‌کرد پیدا کردیم. این یک پیروزی بزرگ بود و ما لیاقتش را داشتیم و از بازیکنانم راضی ام.”

در خصوص عملکرد حکیم زیج

سرمربی آبی‌ها درباره عملکرد حکیم زیچ گفت:”او امروز به این دلیل بازی کرد که با آژاکس توانسته بود به نیمه‌نهایی بیاید، او تجربه خوبی از دور یک شانزدهم دارد و می‌داند که رسیدن جمع ۸ تیم نهایی چه حسی دارد.”

توخل گفت:”دومین دلیل این بود که استحقاقش را داشت و سومین دلیل هم نبود میسون مونت بود که ما می‌خواستیم سبک بازی منحصر به فردش را با حکیم زیچ جایگزین کنیم و می‌دانستیم که ما در مقابل سه هافبک با کیفیت روبه‌رو خواهیم شد. شاید او کمی مشکل داشت تا با سبک بازی عادت کند چرا که او دوست دارد خلاقانه بازی کند و او نیاز دارد که به ساختار تیم عادت کند اما او خیلی کار سطح بالایی را برای تیم انجام داد.”

بهترین بازیکن زمین، انگولو کانته

سرمربی آبی‌ها درباره بازی درخشان انگولو کانته گفت:”من هیچ‌وقت از سن بازیکنانم اطلاع ندارم چرا که آنها را با عملکردشان می‌سنجم، اگر شما با انگولو کانته بازی کنید همیشه با حداقل نیمی از سطح این بازیکن بازی می کنید چرا که او به شدت برجسته و منحصر به فرد است، مربیگری کردن او فشاری روی مربی است اما داشتن او یک هدیه برای من است.”

در خصوص صحنه مشکوک به پنالتی

سرمربی چلسی در خصوص صحنه‌ای که در نیمه اول بین آزپلیکوئتا و بازیکن اتلتیکو رخ داد، گفت:”من آن صحنه را کامل ندیدیم اما فکر می‌کنم آزپلی کمی ترسیده بود چرا که توپ کمی پایین بود. من کامل ندیدم اما از کنار خط دیدن آن صحنه ترسناک بود.”