راه پر پیچ و خم رسیدن به فینال پورتو

تیم فوتبال چلسی شنبه شب سومین فینال لیگ قهرمانان اروپا در تاریخ باشگاهش را برگزار خواهد کرد، مسابقه‌ای که می‌تواند در تاریخ آبی ها به یک نقطه عطف تبدیل شود.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، اما چلسی برای رسیدن به این فینال راه پر پیچ و خمی را طی کرده است و دو مربی نام آشنا را روی نیمکت خود در اختیار داشته است.

مرحله گروهی

بازی‌های گروهی لیگ قهرمانان اروپا برای چلسی با تساوی ۰-۰ در برابر سویا بدست آمد که ادوارد مندی، سنگربان آبی ها بود که آنها را توانست با عملکرد خوبش، از دروازه خود محافظت کند.

سپس آبی ها توانستند با پیروزی ۴-۰ خارج از خانه در برابر کراسنودار با خیالی راحت‌تر به مسابقات ادامه دهند، حکیم زیاش نیز توانست اولین گلش را برای آبی ها در این بازی به ثمر برساند. پیروزی ۳-۰ در یک بازی خانگی در برابر رن فرانسه موقعیت آبی ها را در جدول گروه بهتر کرد، در این بازی تیمو ورنر دو پنالتی را به گل تبدیل کرد و تامی آبراهام هم گل دیگر آبی ها را به ثمررساند.

اما در بازی دشوار و برگشت در برابر رن، آبی ها با کمک هادسون اودوی توانستند ۲-۱ پیروز شوند، اما بازی چشم گیر آبی ها دیدار پنجم در برابر سویا بود که به یک شب فراموش نشدنی برای اولیور ژیرو تبدیل شد و با هتریک توانست تیمش را دربرابر سویا برنده کند و آبی ها ۴-۰ پیروز شدند.

بازی آخر آبی ها در مرحله گروهی که در برابر ۲۰۰۰ تماشاگر خوش شانس آبی ها برگزار شد، چلسی با تک گل جورجینیو از روی نقطه پنالتی، با نتیجه ۱-۱ در برابر کراسنودار متوقف شد، اما آنها توانستند به عنوان تیم اول گروهشان صعود کنند.

 

یک شانزدهم نهایی

اتلکتیکو مادرید که حالا، به عنوان قهرمان لا لیگا نیز نامیده می‌شود حریف سر سختی برای آبی ها به شمار می‌رفت، با آمدن توخل به چلسی و جدایی لمپارد، چلسی نمی‌خواست که حذف را تجربه کند.

ژیرو توانست با گل نمایشی‌اش چلسی را با نتیجه ۱-۰ برنده کند، آبی ها همچنین در بازی برگشت توسط امرسون پالمیر توانسته بود بعد از گل حکیم زیاش، گل دوم تیمش را به ثمر برساند تا چلسی در مجموع دو بازی با نتیجه ۳-۰ برنده این رقابت سخت شود.

یک هشتم نهایی

پورتو  و مهدی طارمی تیمی بود که باید در مقابل تیم پر انرژی و با انگیزه آبی ها قرار می گرفت، بازی ای که هر دوی آن در ورزشگاه خانگی تیم سویا انجام شد، چرا که بدلیل شیوع ویروس کرونا، سفر به انگلستان و همچنین پرتغال غیر قابل انجام بود.

چلسی توانست در بازی رفت که به میزبانی پورتو بود براحتی ۲-۰ برنده شود تا حریفش حتی با به ثمر رساندن یک گل دیدنی توسط مهدی طارمی هم نتواند به جمع چهار تیم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برود.

نیمه نهایی

رئال مادرید، سومین حریف اسپانیایی و دومین مادریدی‌ای بود که باید در مقابل چلسی در این فصل بازی می‌کرد.

چلسی توانست در بازی رفت که در خانه مادریدی‌های برگزار شد آنها را تحت فشار گذشته و با یک بازی برتر توسط پولیسیچ به گل رسیده و چندین بار در گل زنی ناکام بودند. بازی ای که با نتیجه ۱-۱ به اتمام رسید تا آبی‌های چلسی با توجه به نتیجه درخشان ۲-۰ در استمفوردبریج و شکست مادریدی‌های راهی فینال پورتو شده تا حریف منچستر سیتی در این مسابقه نفس گیر باشد.