آزپلیکوئتا: بهتر از کانته در جهان نیست

سزار آزپیکوئتا معتقد است انگولوکانته بهترین بازیکن جهان است و بهتر از او وجود ندارد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، سزار آزپلیکوئتا کاپیتان آبی ها که موفق شد همراه با هم تیمی‌هایش قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کند در کنفرانس خبری بعد از قهرمانی‌اش در حالی که مدال طلای خود را برگردن داشت به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

او در خصوص احساسش بعد از قهرمانی گفت:”در ذهنم احساسات زیادی هست، ما فصل سختی را داشتیم اما به بهترین شکل ممکن تمام شد، ما به خوبی استحقاق این را داشتیم و فقط شاید در زمین خوش شانس بودیم اما آماده شدن برای بازی‌ توسط کارکنان فوق العاده بود و فکر می کنم این دلیلی است که امشب بین تیم‌‌ها تفاوت ایجاد کرد.”

وی همچنین در خصوص آینده اش بعد از قهرمانی در اروپا اضافه کرد:”وقتی شما برای باشگاهی همچنون چلسی بازی می‌کنید شما همیشه به آینده فکر می‌کنید. مطمئنا ما خیلی خوشحالیم و جشن خواهیم گرفت که بعد از ۹ سال دوباره قهرمان اروپا شده‌ایم اما فوتبال همین است و ما به یورو می‌رویم چالش‌های جدیدی پیش رویمان خواهد بود و بعد دوباره به باشگاه بر‌میگردیم، در لیگ برتر آنجا که می‌خواستیم نتوانستیم باشیم. من می‌خواهم برای همه چیز بجنگم، چلسی به من یاد داده است که ما برای همه چیز می‌رویم و برای تک تک بازی‌ها و تک تک جام‌های قهرمانی می جنگیم و من خوشحالم که امشب توانستم جامی که نداشتم را در دستانم بگیرم.”

کاپیتان آبی ها گفت:”برد امشب برای همه گروه است و فقط چندتا از ما خوش شانس بودیم که برای بازی انتخاب شدیم، همانطور که گفتیم دوره آمادگی سختی داشتیم و برای قرار گرفتن در ترکیب رقابت سختی است و همه این حس را نگه می‌دارند و ما یک تیم هستیم، در بازی امروز من رضایتم از بازیکنان خط حمله بود، میسون، تیمو، کای و پولیسیچ وقتی که به زمین آمد برای تیم بازی کردند و من خیلی خوشحالم که توانستیم به عنوان تیم ادامه دهیم تا بتوانیم کار خاصی انجام دهیم. بعد از یورو دیگر همه چیز تمام می‌شود و فصل جدید خواهیم داشت، ما جزوی از تاریخ باشگاه چلسی شده ایم و باید به چالش بعدی برویم.”

او در پاسخ به سوالی که آیا بازیکن بهتری در جهان هم پست با انگولو کانته وجود دارد، گفت:”خیلی واضح است، نه! همین کافی است. او همه کار برای تیم می‌کند، انرژی ای که با خود همراه دارد، توپ‌هایی که جمع می کند. او همه کار می‌کند و بعد از قهرمانی در رقابت‌های مختلف خوشحالم که توانست به عنوان بخش بزرگی از این تیم، قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود.”