چلسی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد

چلسی موفق شد در یک بازی نفس گیر منچستر‌سیتی را که به تازگی قهرمان لیگ برتر شده بود را شکست داده و بر سکوی نخست لیگ قهرمانان اروپا بنشیند.

یکشنبه شب از ساعت 23:30 در ورزشگاه دراگائو پرتغال، دو تیم چلسی و منچسترسیتی فینال لیگ قهرمانان اروپا را برگزار کردند. چلسی با غلبه بر تیم‌های اتلتیکو مادرید، پورتو و رئال مادرید به فینال اروپا رسید و منچسترسیتی هم در این راه از سد بروسیا مونشن گلادباخ، دورتموند و پاری سن ژرمن گذشته بود.

در نیمه اول، چلسی بازی را بهتر آغاز کرد و در همان 30 دقیقه ابتدایی ورنر چند موقعیت خوب گلزنی در اختیار داشت، اما نتوانست از هیچ کدام به خوبی استفاده کند. در آن سمت سیتی نیز دو فرصت خوب داشت که استرلینگ و فودن، بهره‌ای از این موقعیت‌ها نبردند. سرانجام در دقیقه 42 کای هاورتز روی اشتباه بد ادرسون مورائس، توانست تک گل بازی را وارد دروازه سیتی کند تا چلسی در نیمه اول، یک بر صفر پیروز به رختکن برود.

در نیمه دوم سیتی مالکیت توپ و میدان را در اختیار داشت، اما نتوانست آنچنان زهردار روی دروازه چلسی ظاهر شود. سیتی تا پیش از دقیقه 70 تنها یک موقعیت داشت که سزار آزپلیکوئتا پیش از رسیدن توپ به گوندوغان آن را دفع کرد. در ادامه کریستین پولیسیچ در یک موقعیت تک به تک قرار گرفت، اما آن را از دست داد. در نهایت این چلسی بود که با همان تک گل هاورتز در این دیدار پیروز شد و به دومین مقام قهرمانی‌اش در لیگ قهرمانان اروپا رسید.