لوکاکو کینگ استمفوردبریج خواهد شد؟

روملو لوکاکو در بهترین شرایط حرفه ای خود به چلسی آمده است تا بتواند رویای رسیدن به جایگاه دروگبا در تیم نزدیک شود.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، مهاجم بلژیکی که در دوره حضور قبلی اش در چلسی تنها یک بازی لیگ را در استمفوردبریج انجام داده بود، اینبار به امید رهبر خط حمله تیم توخل پا به لندن گذاشته است.

در سومین باری که چلسی به او پیشنهاد داد، او نشان داد که به این باشگاه وفادار است و برای دومین بار پیراهن این تیم را بر تن خواهد کرد.

این بازیکن بلژیکی ابتدا در سال ۲۰۱۱ و زمانی که تنها ۱۸ سال داشت از اندرلخت به چلسی آمد، سفر این بازیکن از بروسل تا لندن و تمرین با تیم اصلی، نتوانست مدیران چلسی را راضی کند، که در نهایت پس از جدایی قرضی از جمع آبی پوشان لندن در سال ۲۰۱۴ و با مبلغ ۲۸ میلیون پوند، راهی تیم اورتون شد تا شروعی بر جدایی چند ساله‌اش با چلسی باشد.

روملو لوکاکو در اورتون
روملو لوکاکو مدتی را در تیم اورتون گذراند تا خودش را در لیگ برتر ثابت کند.

عملکرد فوق‌العاده او در گودیسون پارک باعث شد تا چلسی برای دومین بار پیشنهاد برگشت به او بدهد، اما این یونایتد بود که برنده کورس خرید وی شد و این بازیکن راهی یونایتد و سپس اینترمیلان شد.

از سوی دیگر، هرچند چلسی فصل قبل قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد و فصل موفقی را پشت سر گذاشت، اما نیاز آنها به یک شماره ۹ گلزن مشهود است و نمی‌توان عدم وجود یک تمام کننده قهار در تیم را کتمان کرد.

دو فصل در یونایتد و سپس اینتر، این بازیکن را به یکی از گلزن‌های اروپا تبدیل کرد تا چلسی برای بار سوم به او پینشهاد برگشت بدهد و در زمانی که چلسی نیاز به یک مهاجم نوک داشت و بدنبال بازیکنانی چون لواندوفسکی، هری کین و ارلینگ هالند بود، راهی استمفوردبریج شود.

هرچند با توجه به استقلال مالی باشگاه اینترمیلان آنها صراحتا اعلام کرده بودند که لوکاکو برای فروش نیست، نظری از سوی اینتر که چلسی را وادار کرد تا به فکر گزینه‌های دیگری برای خط حمله خود باشد. اما آنها با فردریکو پاستورلو، مدیربرنامه‌های لوکاکو یک مذاکره مستقیم داشتند که وی به چلسی اعلام کرد اینتر حالا به فکر فروش لوکاکو است.

پیشنهاد اول ۸۵ میلیون پوند (۱۱۷ میلیون دلار) بود، پیشنهادی که خیلی سریع از سوی اینتر رد شد، اما لوکاکو که می‌خواست به چلسی برگردد از اینتر خواست راهی برای جدایی وی فراهم کنند، در واقع تماس تلفنی توماس توخل با لوکاکو این انتقال محتمل کرده بود و این بازیکن بر این باور رسیده بود که در بهترین سال‌های دوره حرفه ای اش می‌تواند با قهرمان اروپا بهترین باشد.

در این میان دو باشگاه بالاخره بر سر مبلغ قرارداد توافق کردند و اینتر برای فروش لوکاکو ۹۸ میلیون پوند (۱۳۶ میلیون دلار) را از چلسی دریافت خواهد کرد.

فررا، یکی از مربیان لوکاکو در اندرلخت در خصوص او گفته است:

چیزی که درباره او فوق‌العاده است، گرسنگی او برای موفقیت بود، او می‌خواست تمرین کند و بیاموزد، او چیز‌های بیشتری می‌خواست، لوکاکو هیچوقت فکر نمی‌کرد از دیگران بهتر است، بلکه او فکر می‌کرد که میخواهد بهتر از دیگران شود، پس باید بیشتر تمرین و کار می‌کرد.

از روز اول، او یک بچه خوب بود و من مطمئنم الآن یک مرد فوق العاده است.

اما از سوی دیگر، با استناد به عملکرد این بازیکن در یونایتد این ایراد بر او وارد شده بود که در مسابقات بزرگ نمی‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد، اما حضور در اینترمیلان و دوری از فشار‌های رسانه در بریتانیا او توانست زیر نظر کونته پیشرفت محسوسی داشته و حالا در کلاس جهانی قرار دارد.

قهرمانی لوکاکو در سری‌آ
بوسه روملو لوکاکو بر جام قهرمانی سری‌آ بعد از قهرمانی با تیم اینترمیلان

وقتی او راهی اینتر میلان شد، روبرتو مارتینز، سرمربی تیم ملی بلژیک گفته بود

او به باشگاه درستی رفته است، در یک زمان درست، با یک مربی (کونته) درست، او به به طور شگفت انگیزی بالغ شده است، او تنها یک گلزن که ما می‌شناسیم نیست،او کسی است که می‌تواند در بازی تاثیر بگذارد، او می‌تواند بازیکنان اطرافش را بهتر کند، او واقعا واقعا می‌تواند آنچه می‌خواهید را در زمین اجرا کند.

او فقط ۲۸ سالش است و رکورد گلزنی فوق العاده‌ای دارد، اما فکر می کنم لوکاکو باید در ۱۴ ماه اخیرش به یک فوتبالیست بالغ تبدیل شود.

پسری که ۱۰ سال پیش به استمفوردبریج آمده بود آرزو داشت که بتواند جای خالی الگوی خود دیدیر دروگبا در چلسی را پر کند.

کینگ که بعد از پیتر اسگود به دیدیر دروگبا نسبت داده شده بود می‌تواند لقب آتی این روملو لوکاکویی شود که همیشه از هواداران پروپا قرص چلسی بوده است!

باید منتظر ماند و دید آیا لوکاکو می‌تواند مشکل گلزنی چلسی را حل کرده و خود را به هواداران ثابت کند.