اولین مصاحبه با روملو لوکاکو

باشگاه چلسی اولین مصاحبه رسمی خود را با روملو لوکاکو بعد از بازگشت به استمفوردبریج انجام داد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، روملو لوکاکو که برای دومین بار به چلسی آمده است، این بار می‌خواهد با استفاده از تجارب خود در تیم چلسی استفاده کرده و به یک مهره مهم در ترکیب تیم توخل تبدیل شود. او که امروز برای نخستین بار بعد از ۷ سال جدایی به باشگاه چلسی آمده بود با وب سایت رسمی این باشگاه مصاحبه‌ای را انجام داد.

روملو، حالا که آمده‌ای چه چیزی از ۷ سال پیش که رفتی تغییر کرده است؟

ساختمان بزرگتر شده است اما همیشه به همین زیبایی بود، من از اینکه برگشته‌ام خیلی خوشحالم. خوب است که در اطراف چهره‌های آشنایی را می بینم، بی صبرانه منتظرم تا تیم را ببینم.

من حکیم زیاش را دیدم و گپ کوچکی زدیم، به گروهی هم در واتس اپ اضافه شدم اما بقیه بازیکنان را فردا می‌بینم.

تو که خودت را قرنطینه کرده‌بودی، آخر هفته چطور بود و برد جلوی کریستال پالاس را چطور دیدی؟

برد خوبی بود و روحیه جنگنده در حالی که بازی ۳-۰ بود وجود داشت و شانس‌های زیادی ایجاد شد، ما (چلسی) همچنین خیلی جلو پرس می کردیم و توپ بدست می‌آوردیم. واقعیت این است که در این بازی مشکلی پیش نیامد و برد خوبی بود. امیدوارم بتوانیم این سطح از عملکرد را نگهداریم چرا که لیگ برتر خیلی دشوار است اما به این چالش نگاه خوبی دارم.

تقریبا ۱۰ سال از روز اولی که به کوبهام از آندرلخت و با ۱۸ سال سن آمدی می‌گذرد، تفاوت اصلی در لوکاکو از آن زمان تا به امروز وجود دارد؟

من فقط حس می‌کنم که کامل تر شده‌ام، من برای چیز‌هایی که یک مهاجم نیاز دارد را تمرین کردم و سعی کردم در جزئیات پیشرفت کنم و در تمام زمان ها سعی کمک این پیشرفت را داشته باشم. من فقط می‌خواهم به تیم کمک کنم تا برنده شود و برای مربی و هم‌تیمی هایم آماده باشم، می‌خواهم مطمئن باشم که آنها حس راحتی می‌کنند و می‌توانند در هر شرایطی روی‌من حساب کنند.

همچنین تو شخصیت کاملا متفاوتی داری، به تازگی سری آ را برنده شده‌ای و به رختکنی می‌روی که از آن زمان کمی جوان تر است…

من یک پیشرو هستم، اما همچنین یک فرد آرام، می‌خواهم همه احساس راحتی و اعتماد داشته باشند، برای همین است که من پیشرو (لیدر) هستم. وقتی من در اینتر بودم و وقتی کاپیتان تیم ملی بلژیک بودم می‌خواستم مطمئن باشم که همه داحت هستند و می‌دانستند که چه کاری باید انجام دهند.

وقتی در بازی زمان‌های سختی پیش بیاید، آنها می‌توانند به من تکیه کنند و من همیشه هم تیمی‌هایم را دلگرم خواهم کرد. هیچ وقت از آنها نا امید نشدم و به آنها پرخاش نکردم. من سعی کردم که مثبت بمانم و مطمئن شوم که بازی را برنده می‌شویم چرا که همیشه برد اصلی ترین مسئله است.

آیا توانستی که با توماس توخل صحبت کنی و نقشت در تیم را بدانی؟

بله حتما! صحبت‌مان خیلی واضح بود، او می‌خواست که من یک پیشرو در تیم باشم، باید تمام توانایی هایم را استفاده کنم تا مطمئن شوم که می‌توانم به تیم به شکلی مثبت کمک کنم.

نقش من بستگی دارد که برنامه بازی چطور خواهد بود و مدیر (توخل) از من چه چیزی می‌خواهد. اگر او بخواهد من می‌توانم نقطه کانونی تیم باشم و اگر بخواهد هم می‌توانم در پشت مدافعان حمله کنم، من می‌توانم این کار را بکنم، در دوسالی که در ایتالیا بودم به من کمک کرد تا بر روی تمام جنبه‌های یک مهاجم تسلط داشته باشم، الآن آماده ام.

سیستمی که بازی می‌کنیم را دوست دارم و من خیلی انعطاف پذیر هستم، من می‌توانم با ترکیب ۲ مهاجم و یا تک مهاجم بازی کنم چرا که ما با تیم ملی بلژیک اینچنین بازی می‌کنیم پس من نیاز زیادی برای عادت کردن به این سبک ندام.فقط باید نقاط قوت هم تیمی هایم را بدانم که دانستن آن خیلی مهم است تا بدانیم که چه کاری باید انجام دهیم.

تو فصل گذشته ۳۰ گل برای  اینتر به ثمر رساندی که با گل‌هایت در طول ۱۱ سال حضور در لیگ برتر تقریبا یکسان است، تفاوت اصلی میان این دو لیگ چیست؟

ایتالیا لیگ بهتری از نظر تاکتیکی و تکنیکی است اما در انگلستان همه چیز بستگی به شدت و قدرت است، این چیزی است که این لیگ را متفاوت می‌کند، مشکلی برای من نیست چرا که من هشت سال اینجا بودم و می‌دانم که چطور است.

من مانند یک بازیکن تازه وارد نیستم و می‌دانم که چه چیزی را می‌توان انتظار داشت. من لیگ را می‌شناسم و تعداد گل‌های معقولی را به ثمر رسانده ام ، الآن رو به جلو فکر می کنم.

من نسخه جدیدی از آن بازیکن سابق هستم، من تکامل یافته‌ام و به تیمی آمده ام که قدرتمند است، پس تنها چالش لیگ برتر است که درون زمین باید به آن بپردازیم.

آیا احساس می‌کنی که کار نا تمامی را در انگلستان و چلسی داری؟

من برای جاه‌طلبی شخصی نیامده‌ام، بلکه برای جاه‌طلبی باشگاه است که من اینجام. این دلیلی است که برگشته ام، چلسی همیشه می‌خواهد برنده باشد، به عنوان باشگاه رشد کند و واقعا در انگلستان و اروپا ثابت شده اند. این چیزی است که من در اینجا می‌خواستم و اینجا تا به تیم کمک کنم تا به موفقیت‌های ممکن برسیم.

در شبکه‌های اجتماعی می‌توانیم ببینیم که چقدر با اسطوره آبی‌ها دیدیر دروگبا نزدیک هستی، آیا در هفته‌های اخیر با او صحبت کرده ای؟

رابطه‌ما برایم به اندازه دنیا ارزش دارد. اینطور نیست که مثلا ما ماهیانه ۱ بار صحبت کنیم.من با او هر چند روز یکبار صحبت می‌کنم، ما در یک گروه چت با هم در ارتباطیم و در دو هفته گذشته تلفنی با هم چند باری صحبت کردیم.

من سوالات زیادی برای پرسیدن داشتم و او آدم‌های زیادی را در اینجا می شناسد و او من را واقعا با جزئیات آماده کرد، من الآن فقط باید بازیکنان و مربی را کمی بشناسم و خیلی سریع در خدمت تیم خواهم بود.

پس برنامه‌ای برای چند روز آینده داری؟

کم آماده‌ام تا به تیم اضافه شوم و تمریناتم را برای پیشرفت خودم و آنجا مربیان نیاز دارند کار کنم، من می‌توانم بازی کنم. من همه باید هر هفته کار کنیم و پیشرفت کنیم. برای من یک مبارزه تازه خواهد بود اما ما همه با هم مبارده می کنیم تا مطمئن شویم که چلسی برنده شود. باید مطمئن شوم که ۱۰۰ درصدم را در تمرینات بگذارم و مطمئن باشم که در مسابقات هم همینطور شود.

خوشحالم که بازی اول، یک بازی بزرگ خارج از خانه در برابر آرسنال است که امیدوارم آماده بازی شویم و به نتیجه برسیم.