توخل: بازی امتحان لوکاکو است

توخل معتقد است رویارویی با لیورپول می‌تواند امتحان جدی‌ای برای شاگرانش باشد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، توماس توخل که بعد از برد در مقابل کریستال پالاس و آرسنال خود را آماده سومین بازی خود در لیگ برتر می‌کند، این بازی را یک امتحان برای بازیکنانش در آنفیلد می داند.

این امتحان شاید برای لوکاکو که به تازگی به تیم چلسی برگشته است در تقابل با ون‌دایک جذابیت خاصی داشته باشد. چرا که این مدافع قدرتمند تیم لیورپول بعد از مصدومیتی طولانی برگشته و آماده حضور در ترکیب تیمش می‌باشد.

از این رو توماس توخل در خصوص رویارویی این دو بازیکن گفت:”این واقعیت است و ما نباید خودمان را از آن مخفی کنیم، لیورپول با ون‌دایک و بدون ون‌دایک متفاوت است. تنها به خاطر سطح و ظرفیت بازی اوست بلکه او باعث می‌شود بازیکنان اطرافش راحت تر و قوی تر باشند. او به همراه ماتیپ در سال گذشته پیشرفت زیادی داشتند و مخصوصا وقتی که در آنفیلد هستند ، هواداران در آنجا حضور دارند.”

سرمربی آبی ها ادامه داد:”شما در آنفیلد صدای خودتان را نمی‌توانید بشنوید و شاید نتوانید براحتی باهم ارتباط برقرار کنید که احتمال می‌دهد شما نتوانید براحتی از زیر فشار خارج شوید.”

آبی ها که با دو برد در لیگ برتر و قهرمانی در سوپرکاپ اروپا در شرایط خوبی هستند و به تازگی قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را به افتخارات خود اضافه کرده‌اند باید در مقابل لیورپولی بازی کند که آنها نیز پیش از چلسی فاتح این لیگ معتبر شده اند و این رقابت می‌تواند جدالی میان قهرمانان اروپا نیز بوده و جذابت ها را بیشتر کند.

توماس توخل که فصل گذشته با چلسی به مقام چهارم رسید، معتقد است چلسی می‌تواند تیم‌هایی که فصل گذشته در رتبه بالاتری بوده‌اند را شکست دهد، او در این خصوص گفت:”ما خیلی اعتماد به نفس داریم چرا که ما حالا یکدیگر را بیشتر و بیشتر می‌شناسیم، ما تجربه‌های خوبی باهم داشتیم و این حس را داریم که آماده رقابت در این سطح هستیم.”

سرمربی آلمانی چلسی در باره جدال لوکاکو و ون‌دایت نیز گفت:”فقط ون‌دایک در مقابل لوکاکو نیست، بلکه لیورپول است که در برابر چلسی خواهد بود، اما مطمئنا برای روملو (لوکاکو) این یک چالش بزرگ است. او یک بازی با ما بوده است و خیلی خیره کننده‌ بود و تا اینجا یک شروع خوب داشته و ما باید وارد جزئیات شویم تا به سبک بازی عادت کند و بهتر با تیم ارتباط داشته باشد. فردا در آنفیلد امتحان استرس است و خواهی دید چه می‌شود اما ما با او قرارداد بستیم چون می‌دانستیم که او خیلی در بازی‌های بزرگ با تجربه است.”

وی ادامه داد:”او این نوع بازی‌ها را دوست دارد و برای همین از او توقع بهترین را در حال حاضر دارم. من مطمئن نبودم که او به سطح بالایی رسیده باشد، شاید به خاطر این است که او تنها یک بازی انجام داده است، اما امیدوارم که او فردا بازی خوبی داشته باشد چون او یک رقیب قدرتمند است و عاشق بازی کردن در این نوع مسابقات در برابر حریفان قدرتمند است.”