مندی و کانته بهترین‌‌های سال شدند

مندی و کانته به عنوان بهترین دروازه‌بان و هافبک سال اروپا انتخاب شدند.

به گزارش کانون رسمی هوداران چلسی در ایران، ادوارد مندی و انگولو کانته به عنوان بهترین‌های اروپا درپست خود انتخاب شدند تا مزد عملکرد خوب خود در فصل گذشته با بگیرند.

هر دوی این بازیکنان در رای‌گیری ای که بین مربیان و خبرنگاران انجام شده است، به عنوان بهترین‌های سال انتخاب شدند.

توماس توخل در خصوص انتخاب بازیکنانش به عنوان برترین‌های سال، گفت:”فوق‌العاده است که ببینید بازیکنانتان چنین جایزه‌هایی را برنده می‌شوند. این نشان از توان فردی آنهاست و اینکه آنها واقعا بازیکنان در اختیار تیم هستند، برای آنها خیلی خوشحالم.”

کانته در رقابت با جورجینیو ، کوین دی‌بروینه توانست به این عنوان دست یابد. این بازیکن فرانسوی عملکرد فوق‌العاده‌ای در فصل گذشته داشت و یکی از ارکان اصلی قهرمانی آبی‌های در لیگ قهرمانان اروپا بود. به بازی درخشانش در برابر رئال مادرید در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا می‌توان اشاره کرد که به تنهایی توانست هافبک‌های توانمند و شناخته شده مادرید را از کار بیاندازد.

کانته بعد از دریافت این جایزه گفت:”از اینکه این جایزه را برنده شده‌ام خیلی خوشحالم، فصل گذشته در لیگ قهرمانان اروپا نتیجه فوق‌العاده‌ای گرفتیم و می‌خواهم از تمام هم‌تیمی هایم تشکر کنم، همچنین از باشگاه ممنونم که اجازه داد من در آنجا باشم.”

برای مندی اولین فصل حضورش در بریج نمی‌توانست بهتر این باشد و این دروازه‌بان سنگالی یکی از مهره‌های تاثیرگذار در موفقیت فصل گذشته چلسی بود و توانست با ۹ کلین شیت در لیگ قهرمانان اروپا رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کند. رکوردی که هیچ دروازه‌بانی تا به امروز آن را نتوانسته به ثبت برساند.

او در مرحله حذفی عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و در برابر پورتو یکی از بهترین بازی‌هایش را انجام داد و تنها روی ضربه مهار نشدنی مهدی طارمی دروازه‌اش باز شد، او در برابر رئال مادرید نیز درخشان بود و این درخشش را در فینال هم ادامه داد، مهار دقایق ابتدایی بازی از رحیم استرلینگ و سپس کار دفاعی فوق‌العاده در طی بازی و هماهنگی خوب با خط دفاع به آبی ها کمک کرد تا دومین قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کنند.

او پس از دریافت این جایزه گفت:”داشتن این جایزه خیلی زیباست، اما همانطور که قبلا هم گفتم ما این جام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به عنوان یک تیم برنده شدیم. من دوست دارم از هم‌تیمی هایم، مربیان و هیلاریو و راسل دو مربی دروازه‌بان ها تشکر کنم چرا که ما همیشه با هم هستیم، مطمئنا ویلی کابایرو و کپا که به من در فصل گذشته خیلی کمک کردند.”

وی ادامه داد”حالا ما به فصل پیش رو نگاه می‌کنیم و تلاش خواهیم کرد که همان کار و یا بهتر از آن را تکرار کنیم.”