بایرن بدنبال رودیگر

بایرن مونیخ همچون رئال مادرید و پی اس جی به انتقال آنتونیو رودیگر، مدافع قدرتمند چلسی علاقمند است و می‌خواهد او را به کشورش برگرداند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، با استناد به خبر منتشر شده در سایت گل، قهرمان بوندسلیگا بدنبال مدافعی است که بتواند تیمش را برای فصل آینده تقویت کند، از این رو مونیخی‌ها بعد از مادرید و پاریس نشین‌ها آخرین مشتری آنتونیو رودیگر به شمار می‌آید.

رودیگر که تابستان آینده قراردادش با آبی‌ها به اتمام می‌رسد به باشگاه‌های بزرگ با قدرت پرداخت دستمزد بالا لینک شده است که می‌تواند این زنگ خطری برای چلسی باشد که شاید مجبور باشند جدایی او به عنوان بازیکن آزاد را نظاره کنند.

نشان دادن علاقه بایرن به رودیگر

بایرن با مدیر برنامه‌های رودیگر و برادر این بازیکن در ارتباط بوده است، اما چیزی در این مرحله جدی نبوده است، مونیخی ها بر این باورند که این بازیکن ۲۸ ساله می‌تواند جانشین خوبی برای نیکلاس سول باشد که فصل آینده آلیانز آرنا را ترک خواهد کرد.

اما یولیان ناگلزمان سرمربی جوان مونیخی ها در خصوص رودیگر اینچنین گفته است:”در کل خیلی طرفدار این نیستم که درباره بازیکنی که با جای دیگر قرارداد دارد صحبت بشود نیستم و در کنار آن، ما خارج از پنجره نقل و انتقالات هستیم.”

وی گفت:”من اکنون درباره او به عنوان یک هوادار صحبت می کنم چرا که او در تیم ملی آلمان است، او زیر نظر توماس (توخل) به خوبی پیشرفت کرده است، او سال گذشته هم در چلسی ذخیره بود و الآن به یکی از بازیکنان تاثیرگذار تبدیل شده است. او فوق‌العاده خوب مبارزه می‌کند و دفاع خوبی است، من با برازو (حسن صالح حمیدزیچ) صحبت نکرده‌ام، اگر این کار را هم می‌کردم به شما نمی‌گفتم. من فقط رسانه‌ها را دنبال می کنم. باید ببینم کی قرارداد او تمام می‌شود و خواهیم دید که هنوز پول در جیبمان داریم یا نه!”

 

رودیگر چه می‌خواهد؟

اما چلسی هم بی‌کار نشسته است و مذاکراتش با این بازیکن برای تمدید قراردادش را ادامه می‌دهد، خود بازیکن نیز از حضور در لندن و باشگاه چلسی خوشحال است اما با توجه به سن این بازیکن، این قراردادش می‌تواند آخرین قرارداد با مبلغ بالا باشد که شاید دلیلی بر عدم تمدید با آبی‌ها شود.

عملکرد این بازیکن در ترکیب تیم توخل و همچنین فرصتی که توخل به او داده است نیز از امتیاز‌هایی است که چلسی دارد و می‌داند چقدر برای این بازیکن ارزشمند است.

او قبلا در مصاحبه‌ای با اس آی دی انجام داده بود و در خصوص عدم تمدید قراردادش گفته بود که:”دلیل اینکه قراردادم را تمدید نکردم این بود که روی سکو‌ها بودم و مطمئنا این کاری است که هرکسی انجام می‌دهد.”

رودیگر ادامه داد:”وقتی من دوباره شروع به بازی کردن های متداول کردم، می‌خواستم صبر کنم و ببینم چطور پیش خواهد رفت، من این را بعد از قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و سوپر کاپ اعلام کرده‌ام، اولین صحبت‌های زمانی شروع شد که من به تمرینات برگشتم.”

وی اضافه کرد:”پس ۲ ماه از آن می‌گذرد و برای من مهم‌ترین تصمیم دوره حرفه‌ای ام است، پس برای چیزی عجله‌ای ندارم، من با هیچ باشگاهی جز چلسی صحبت نکرده‌ام.”

 

چلسی چه خواهد کرد؟

باشگاه چلسی که می‌داند فصل آینده شاید سیلوا در استمفوردبریج نباشد و با رفتن زوما باید بدنبال مدافع دیگری باشند تا در صورت عدم توانایی سیلوا برای بازی در تمام بازی‌ها و شاید در صورت عدم تمدید با این مدافع پا به سن گذاشته، رودیگر برای ترکیب توخل یک مهره مهم خواهد بود و بیش از پیش به آن نیاز خواهند داشت.

اما آنها نمی‌خواهند با عجله در مذاکرات با این مدافع او را تحت فشار بگذارند تا او را مجبور به ترک اردوی آبی‌ها کند، بایرن مونیخی به لیست مشتریان او اضافه شده است که معمولا راحت تر از دیگر تیم‌ها قادر به خدمت گیری بازیکنان آلمانی دارد.

از سوی دیگر آبی‌ها خوب می‌دانند که در صورت جدایی رودیگر از چلسی، خرید چنین بازیکنی در سطح او اگر پیدا شود نیز، انتقالی ارزان قیمت نخواهد بود. آنها پیش تر مذاکرات با وی را شروع کرده‌اند و امیدوارند بتوانند قبل از ژانویه با این بازیکن تمدید کنند.