شبکه­ های اجتماعی چه تاثیری بر روان افراد دارند

ما برای پیشرفت در زندگی به همراهی دیگران نیاز داریم و قدرت ارتباطات ما تأثیر زیادی بر سلامت روان و شادی ما دارد. ارتباط اجتماعی با دیگران، می تواند استرس ، اضطراب و افسردگی را کاهش دهد و خود ارزشمندی را نیز در ما بالا بیاورد و راحتی و شادی را ایجاد کند، از تنهایی جلوگیری کند و حتی سالها به زندگی شما بیفزاید. از سوی دیگر فقدان ارتباطات اجتماعی قوی می تواند خطری جدی برای سلامت روحی و روانی شما ایجاد کند.

افسردگی پدر پس از زایمان همسر

افسردگی در پدران، در واقع  یک پدیده نسبتاً شایع است که بین 2 تا 25 درصد آنها را در دوران بارداری همسر خود یا در سال اول پس از زایمان تحت تأثیر قرار می دهد.

افسردگی جوانان چگونه درمان می شود؟

امروزه افسردگی در بین جوانان نه تنها دیگر عجیب نیست بلکه به یک امر شایع تبدیل شده است.تا حدی که بسیاری از جوانان حداقل یکبار تجربه ی افسردگی را دارند.

چرایی و چگونگی افسردگی در نوجوانان

نوجوانی یکی از مقاطع حساس زندگی هر فردی است که او دچار تغییرو تحول زیادی می گردد.یکی از مشکلات شایع این دوران،مسئله ی افسردگی در بین نوجوانان است.

افسردگی یعنی چه و چند نوع دارد؟

افسردگی یکی از شایع ترین اختلال های روانی است که بیشتر ما کم و بیش با این واژه آشنا هستیم ولی افسردگی چه معنایی دارد و آیا همه ی افراد دچار یک مدل اختلال افسردگی می شوند؟